Як вишити валянки.

Вишиті валянки коштують значно дорожче такий же взуття стандартного виду, без прикрас. Якщо ви мрієте про таку дизайнерської парі, але не наважуєтеся купити, спробуйте вишити валянки самостійно.
Вам знадобиться
  • - схема вишивки;
  • - канва;
  • - ручка;
  • - голка;
  • - нитки.
Інструкція
1
Якщо ви хочете вишити досить складну, детальну картинку, використовуйте техніку вишивання хрестиком. Виберіть схему візерунка в інтернеті, в журналі або намалюйте її самостійно на папері в клітинку. До валянку прикріпіть накладну канву - її можна буде видалити з-під вишивки, витягаючи по одній нитці. Прихопіть канву по периметру, щоб вона не зсувалася під час роботи.
2
Вишивайте рисунок рядами. Можна заповнювати кожен квадрат окремо, проводячи голку з нижнього лівого кута у верхній правий, потім у верхній лівий і нижній правий. Або спочатку вишити половини хрестиків у всьому ряду, потім повернутися в початок ряду і додати відсутні половини. Щоб нитка не заплутувалися на внутрішній стороні валянка, перш ніж повернутися до початку ряду, закріпіть і обріжте нитку, що залишилися половинки хрестиків вишивайте новою. Коли малюнок буде готовий, змочіть його з пульверизатора, щоб накрохмалена канва розмокла, потім витягнете канву пінцетом.
3
Малюнок з більш великими деталями можна вишити гладдю. В цьому випадку контури зображення перенесіть відразу на валянок. Можна скористатися копіювальної папером для тканини або від руки намалювати ескіз кульковою або гелевою ручкою. Робіть малюнок на пару міліметрів менше, ніж потрібно, щоб виступаючими за контур стібками закрити лінії ескізу. Заповнюйте контури укладеними впритул стібками. Якщо ви хочете зробити рельєфну вишивку, зробіть один шар товстими нитками, а зверху закрийте їх нитками потрібного кольору. Верхній шар можна кріпити як до валянку (якщо він досить тонкий), так і до ниток "підкладки".
4
Незвично буде виглядати вишивка бісером. Пришивати окремо кожну намистину незручно - основа занадто товста. Замість цього нанизайте бісеринки на довгу нитку. Укладіть її на заздалегідь намальований візерунок і прикріпіть дрібними стібками поперек нитки основи. Для цього використовуйте тонкі нитки, за кольором збігаються з кольором валянка. Таким же способом можна робити вишивку різнобарвними стрічками або тасьмою.
5
Щоб вишивка поєднувалася з фактурою валянок, вибирайте досить товсті нитки. Підійде шерсть або синтетичний матеріал такої ж товщини або бавовняні нитки для в'язання гачком. До таких ниткам підберіть циганську голку з досить широким вушком.
6
Під час роботи вам доведеться прикладати досить значних зусиль, щоб проткнути валянок наскрізь. Обов'язково використовуйте наперсток, щоб підштовхувати голку. Також можна спробувати не протискуватися її наскрізь, а підчіплювати тільки верхній шар основи.
7
Перш ніж приступити до роботи, перевірте, наскільки якісно пофарбовані вибрані нитки. Адже вони можуть злиняти від зіткнення зі снігом. Короткий відрізок нитки замочіть у воді, а потім покладіть на білу тканину. Якщо кольорових слідів не залишилося, нитки можна використовувати.
Самі звичайні валянки можна перетворити на трендовую і стильну річ, прикрасивши їх вишивкою бісером. Такий предмет гардероба не просто зігріє ніжки, але і стане ключовою деталлю в створенні модного образу.
Вам знадобиться
  • - бісер різних відтінків;
  • - стеклярус;
  • - нитки нейлонові;
  • - голка з тонким вушком;
  • - нитки для намітки.
Інструкція
1
Придумайте візерунок, який хочете вишити. Виходите з розмірів бічної частини халяви валянка, кольору шерсті, з якої він виготовлений. Виберіть круглий бісер і довгий стеклярус, викладіть кілька штук того й іншого на валянок, подивіться, як відтінки поєднуються між собою. Підберіть нейлонові нитки, які максимально підходять до кольору валянка.
2
Прокладіть на валянку наметочним шов по контуру створеного малюнка. Для цього виберіть нитки контрастного до матеріалу валянка кольору. Контур допоможе вам пришивати бісер строго в тих межах, де це необхідно. Ви можете скористатися обмилки для того щоб намалювати візерунок, але на світлих валянках слід не буде видно. Крім того, на зваляли вовни неможливо намалювати тонкий контур.
3
Пришийте бісер в тих областях, де цього вимагає намальований вами візерунок. Намагайтеся, щоб намистинки були розташовані щільно, утворювали суцільні забарвлені зони, намагайтеся не виходити за нитки намітки, які служать кордоном кольору. Кожну бісеринку кріпіть до площини халяви одним стібком, не намагайтеся виводити голку всередину валянка після кожного стібка, досить прихопити невеликий клаптик зваляли вовни. Після двох-трьох бусинок проколіть халяву наскрізь, виведіть голку всередину валянка, закріпіть за допомогою декількох маленьких стібків. Витягніть нитку на робочу сторону, продовжите вишивання. Коли весь бісер буде пришитий, закріпіть нитку з внутрішньої сторони.
4
Створіть контур малюнка за допомогою довгого стеклярусу. Пришивайте його строго по ниткам намітки. Обведіть області, повністю розшиті бісером. Кожну намистину стеклярусу пришивайте наскрізним швом, фіксуйте нитка із зворотного боку виробу. Скорегуйте малюнок, якщо в деяких місцях пришитий бісер вийшов за межі намітки.
5
Видаліть шви намітки з вироби.