Як дарувати крашанки.

Традиція дарувати великодні яйця - одна з найдавніших, і сходить вона до легенди про те, як Марія Магдалена прийшла до імператора Тиберія повідомити про воскресіння Христа. Принесла вона з собою тільки звичайне яйце, яке стало червоним прямо в руці імператора. Чи не повірив спочатку Тиберій дуже здивувався і вигукнув «Воістину воскрес!».
Вам знадобиться
  • - яйця;
  • - цибулиння, березове листя, буряк та інші барвники;
  • - подарунок.
Інструкція
1
Заздалегідь, в чистий четвер, приготуйте яйця . Зваріть їх у відварі цибулиння, березового листя, буряків, кави або інших натуральних барвників. Щоб отримати яйця в цяточку, намочіть їх і обваляйте в сухому рисі, загорніть в марлю і варіть в барвному відварі. Мармуровий ефект можна отримати, загорнувши яйця перед варінням в лушпиння цибулі, а потім в хустку або марлю.
2
Щоб отримати більш оригінальний малюнок, купіть спеціальну плівку для яєць або розфарбуйте їх вручну. Можна також дарувати декоративні яйця , наприклад, дерев'яні розписні або оброблені бісером, стрічками. Приготуйте такий подарунок заздалегідь - він надовго стане прикрасою будинку.
3
Зустрівшись з друзями, рідними чи просто знайомими, привітайте їх фразою «Христос Воскрес!». Вони повинні відповісти вам «Воістину Воскрес!». Традиційно першими вітають молодші, а старші лише відповідають.
4
Обміняйтеся великодніми яйця ми та «Христос» ними. Для цього візьміть в руку яйце і вдарте його про яйце в руці іншої людини так, щоб розбити його, потім переверніть яйця іншими кінцями і зробіть те ж саме. Також традиція передбачає «хрістосованіє в щоки» - поцілуйтеся з цією людиною тричі на щоки.
5
Якщо є бажання і можливість, разом з великоднім яйцем даруєте який-небудь великодній подарунок. Це може бути теплий плед для літньої людини, іграшка для дитини, прикраси для дівчини - будь-який подарунок, вибраний з великою увагою і турботою, службовець символом відродження і любові.
6
Подаровані вам великодні яйця з'їдайте. Звичай забороняє викидати шкаралупу через вікно і, тим більше, її випльовувати (згідно з повір'ям, по землі ходить сам Христос з апостолами, і шкаралупою можна до нього потрапити). Тому їжте акуратно, размельчая і викидаючи шкаралупу. Ще краще закопати її землю - в такому випадку врожай буде значно багатшими.
7
Як мінімум одне яйце залиште і зберігайте його весь рік. Воно буде зберігати ваш будинок від пожеж і негод. Покатавши фарбоване яйце по землі, ви зробіть землю на своїй дачі більш родючою, оскільки яйце в російській культурі - символ відродження і нового життя.