Як зняти шифрування файлів.

Операційна система Windows дозволяє в атрибутах файлу задати опцію його шифрування. Після цього файл стане доступний для читання тільки цьому користувачеві, тому, кого він вкаже в якості «агента відновлення» або користувачеві, що має «публічний ключ». Якщо надалі виникне необхідність скасувати шифрування , зробити це можна теж в настройках файлу або папки.
Інструкція
1
Авторизуйтесь в операційній системі від імені користувача, який входить в одну з категорій мають доступ до зашифрованого файлу або папці.
2
Запустіть «Провідник» - натисніть комбінацію клавіш Win + E або виберіть пункт «Комп'ютер» в головному меню ОС. По дереву каталогів в лівій панелі перейдіть в потрібну папку.
3
Дістатися до зашифрованого файлу можна і по-іншому, за допомогою пошукової системи ОС. У Windows 7 і Vista робити це дуже легко: натисніть клавішу Win і починайте вводити назву файлу. Коли в списку результатів з'явиться посилання на потрібний об'єкт, клікніть на ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт «Розташування файлу».
4
Виділіть цей файл і клацніть по файлу правою кнопкою миші або натисніть клавішу виклику контекстного меню - вона поміщена на клавіатурі між правими кнопками Win і Ctrl. В обох випадках на екрані з'явиться контекстне меню, в якому вам потрібна найостанніша рядок - «Властивості». Виберіть її в меню і буде відкрито окреме вікно з настройками властивостей файлу.
5
Вкладка «Загальні» (вона відкривається за замовчуванням) розділена на секції. У самій нижній вміщено кілька чекбоксів, що відносяться до атрибутів файлу, і кнопка «Інші» - натисніть її.
6
У вікні додаткових атрибутів файлу приберіть позначку в полі «Шифрування вмісту для захисту даних». Потім натисніть кнопки OK в обох відкритих вікнах, і операція буде завершена.
7
При необхідності скасувати шифрування не для окремого файлу, а для всіх файлів в папці діяти треба майже так само. Після перших трьох кроків виділіть не файл, а потрібну папку в лівій панелі «Провідника». Контекстне меню з пунктом «Властивості» для папки, як і для файлу, викликається клацанням правої кнопки миші, а у вікні властивостей об'єкта вам потрібно повторити два попередні кроку.