Як виростити тюльпани з цибулини.

Хочете отримати тюльпани вже до 8 березня? Немає нічого неможливого. Ці ніжні квіти нескладно виростити з цибулин методом так званої вигонки. Але для цього посадковий матеріал треба купити і посадити ще восени.
Вам знадобиться
  • - цибулини тюльпанів
  • - субстрат
  • - ємності для посадки
Інструкція
1
Якщо цибулини сортових тюльпанів ви вже придбали, то підготуйте правильний субстрат. Підійдуть торф, суміш торфу і піску, чистий пісок, його суміш із землею, а також вологоємкі матеріали перліт і вермикуліт. Головне - щоб суміш для посадки добре вбирала вологу і пропускала повітря, а крім того, володіла нейтральною реакцією (рН 6,5-7). Ідеальний субстрат для вигонки - суміш з 2-х частин звичайної садової землі, 1 частини компосту або зрілого перепрілого гною і 1 частини чистого річкового піску. Можна додати трохи деревного попелу. У просту землю ні в якому разі не саджайте: вона при поливі спресується, і цибулини можуть загинути від нестачі повітря. В крайньому випадку використовуйте деревна тирса. Але їх доведеться змішати з вапном, а субстрат поливати частіше, ніж будь-який інший.
2
Насипте підготовлений субстрат в ящики або горщики на 2/3 їх об'єму і трохи спресуйте. Розкладіть цибулини тюльпанів на поверхні, а потім злегка втисніть їх в грунт. Відстань між ними повинна бути близько сантиметра. Потім досипьте субстрат до верхівки цибулин і країв горщиків або ящиків. Добре полийте розчином кальцієвої селітри, розведеної в пропорції 20 грамів на 10 літрів води. Часто після цього грунт осідає, верх цибулин показується назовні. У цьому випадку треба досипати ще трохи субстрату. Поставте ємності в прохолодне приміщення - льох або підвал. Температура в ньому повинна бути на рівні + 5-9? С.
3
Підтримуйте в приміщенні велику вологість повітря - не менше 75-80%. Поливайте цибулини, не допускайте пересихання субстрату. Вони будуть вкорінюватися і проростати приблизно 16-20 тижнів, залежно від сорти тюльпанів, який ви обрали. Наприкінці грудня температуру в тому місці, де вони стоять, треба знизити до +4? С. Це необхідно для того, щоб запобігти занадто сильне витягування тюльпанів. До початку березня вони повинні зацвісти. Якщо хочете, можете їх просто зрізати. А можете в кінці квітня або на початку травня висадити у відкритий грунт.