Як мити скляний посуд.

Скляний посуд використовується повсякденно і є невід'ємним атрибутом різних банкетів та урочистостей, тому що надає святкового столу особливу витонченість. Внаслідок своїх особливостей такий посуд вимагає відповідного відходу. Тому, щоб вона довгий час радувала господинь своєю чистотою, потрібно навчитися правильно її мити.
Інструкція
1
Перш ніж мити тонку скляну посуд , зніміть з рук браслети і кільця, які можуть її подряпати. Зробіть в невеликої ємності мильний розчин і починайте по черзі мити в ньому предмети, тримаючи кожен обома руками. Акуратно обробляйте посуд чистою губкою або м'якою тканиною.
2
Якщо на склі є плями, відітріть їх за допомогою м'якої зубної щітки. Обполіскуйте таку посуд двічі, спочатку в мисці з теплою водою і розведеним в ній оцтом (30 мл), а після цього під ледь теплою струменем води з крана.
3
Чарки і келихи протріть сіллю або промийте в теплій воді з додаванням оцту. Гарненько вимийте і, не протираючи, дайте воді стекти.
4
Скляні графини або пляшки, які мають вузьке горлечко, краще мити за допомогою йоржика. Щоб повернути їм блиск, наповніть їх до половини размельченной яєчною шкаралупою, шматочками газети або тертою картоплею. Після цього налийте в них теплу воду (не доверху) і починайте сильно струшувати протягом декількох хвилин. Вилийте вміст і гарненько прополощіть судини спершу теплою, а потім гарячою водою.
5
Відмити посуд з жароміцного скла від пригоріла їжі можна таким способом: налийте в неї невелику кількість мильної води і прокип'ятіть. Після цього добре вимийте за допомогою губкою і м'яким миючим засобом.
6
Якщо на посуді залишилися неприємні запахи, помийте її розчином теплої води з сухою гірчицею. Налийте його в посуд до країв, збовтайте і залиште на 20 хвилин. Після цього промийте спочатку теплою, а потім холодною водою.
7
Щоб відмити дорогу і дуже цінну скляну посуд , змішайте воду зі спиртом (етанолом) і додайте в розчин кілька крапель аміаку. Вода з аміаком ефективно відмиють забруднення, а спирт прискорить випаровування. Протріть предмети змоченими в розчині безлінтовимі подушечками або ватяним тампоном.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не можна мити скляний посуд наждаковими порошками або складами, які містять пісок, а також металевими щітками і мочалками.
Корисна порада
Скляні предмети з нанесеним на них малюнком або позолотою рекомендується мити теплою водою і витирати лляними рушниками. Щоб уникнути появи смуг і плям на внутрішній стороні склянок, сушити їх потрібно в перевернутому положенні на посудній решітці. Зелений осад, що утворився в скляній вазі для квітів, легко відмивається розчином теплої води і оцту (чайна ложка на літр води).