Як облаштувати сауну.

Банні процедури надають неоціненну користь для здоров'я. Щоб була можливість регулярно користуватися сауною, її розташовують поблизу власного будинку. Недостатньо побудувати приміщення з натуральних матеріалів, слід правильно облаштувати його необхідним обладнанням. Щоб перебування в парній стало приємним, створіть умови, щоб забезпечити безпеку і зручність відпочинку.
Інструкція
1
Навіть невелика сауна повинна забезпечуватися гарячим повітрям і бути пожаробезопасной. Оснащуючи її нагрівальним елементом, враховуйте розмір приміщення, теплоізоляцію стін, стелі та дверей. Печі можуть бути дров'яними і електричними. Другі зручніше в експлуатації і займають менше місця. Встановіть в сауні електричну піч - кам'янку з листової нержавіючої сталі, регульовану по потужності і з захистом від опіків.
2
Обробити сауну ізнутріЕслі ви передбачили для прийняття процедур три кімнати - передбанник, мийну і парилку, використовуйте для обшивки деревину спеціальних порід: липу, березу, осику. Збережіть єдиний стиль обробки у всіх приміщеннях. Передбачте необхідні дрібниці. Наприклад, в парилці на полицях не завадять знімні підголовники і підставки для ніг - вони забезпечать додаткову зручність відпочиваючим. А для передбанника потрібна вішалка для одягу і дзеркало.
3
Влаштуйте полЕслі ви маєте намір укласти на підлогу плитку або бетон, потурбуйтеся про безпеку. Будуть потрібні додатково дерев'яні решітки, корковий мат або трав'яна волокниста циновка, щоб ногам було комфортно. Зробіть дубові дощаті підлоги: вони не будуть ковзати, сильно нагріватися і розбухати від великої кількості вологи.
4
Підберіть аксессуариНевозможно собі уявити сауну без бондарних виробів. Вони виконують різні завдання: в них купаються, запарюють віники, з їх допомогою обливаються холодною водою. Підберіть дерев'яні зграї, відра, цебри, ковші або черпаки, що гармоніюють з натуральної обшивкою парної. Придбайте для холодної і гарячої води шайки різного кольору. Якщо площа сауни невелика, розмістіть поруч з парної на стіні полив'яні пристрій, воно замінить бажану купіль. Обов'язково доповніть парну термогігрометр - необхідним елементом контролю температури і вологості повітря.
5
Підберіть светільнікіПріобретіте герметичні влагоустойчивиє світильники, захищені плафоном і дерев'яним екраном. Для підтримки спокійного настрою забезпечте в сауні атмосферу м'якого світла, для чого розташуйте світильники під стелею парної або вгорі однієї зі стін.
Зверніть увагу
Час перебування в сауні залежить від стану здоров'я людини, однак контролювати цей процес необхідно. Для відліку приємних хвилин, проведених в парній, необхідні пісочний годинник.
Корисна порада
Якщо сауна невелика, не встановлюйте в приміщенні парної потужну піч, так як вона громіздка і займе багато місця.