Як мити вінілові пластинки. Як записати музику з вінілової платівки на комп'ютер.

Клацання, потріскування і інші перешкоди - це не що інше, як результат забруднення поверхні вінілової пластинки . Щоб насолодитися чистим звучанням улюбленої музики з колонок, відкиньте всі страхи і стереотипи і, озброївшись миючим засобом, нарешті искупайте ваш вініл.
Вам знадобиться
  • - таз;
  • - поролон;
  • - відстояна вода;
  • - рідке синтетичне миючий засіб;
  • - бавовняна тканина ;
  • - широка пензлик;
  • - банку;
  • - новий паперовий конверт або звичайний пакет.
Інструкція
1
Візьміть таз, який перевершує за розміром вашу платівку. Покладіть на саме дно шматок поролону і налийте приблизно три літри відстояною протягом пари днів води. Залийте в таз рідкий миючий засіб типу «АОС» або «Ласка». Ретельно розчиніть його у воді.
2
Візьміть платівку за краї і занурте в таз з миючим засобом. Перевертайте її кілька разів, поки з усіх боків і в кожній доріжці вона не змочиться водою. Усередині доріжок зазвичай забивається багато пилу, а засіб для чищення виштовхне всю грязь на поверхню, що значно полегшить процес чистки. Залиште відмокати вашу грамплатівку на 15-20 хвилин.
3
Після цього дістаньте пластинку з тазу, акуратно взявши її однією рукою за краєчок в центрі. Тепер починається безпосередньо сама чистка, для чого візьміть в іншу руку підготовлену заздалегідь широку кисть з м'яким ворсом. Змочіть її в розчині з миючим засобом.
4
Проведіть пензлем уздовж всіх доріжок пластинки кілька разів у двох напрямках. Якщо кисть не йде плавно по поверхні, а місцями «спотикається», занурте її ще раз в миючий засіб і, ретельно там промивши, знову поверніться до тих ділянок. Пройдіться так по всій платівці з обох сторін.
5
Знову сполосніть грамплатівку в тазі з миючим засобом і повторіть вищеописану процедуру. Після візьміть її за краї і під потужним струменем води в 25 градусів змийте залишився миючий засіб з поверхні. Як тільки перестануть утворюватися невеликі мильні бульбашки, а сама платівка почне блищати і відображати, виймайте її з-під струменя.
6
Візьміть просту м'яку бавовняну тканину, змочіть її чистою водою і добре вичавіть. Ретельно протріть поверхню вінілової пластинки вздовж усіх її канавок, а також в районі етикетки. Ваша платівка чиста, залишилося її лише висушити.
7
Для цього покладіть її на якусь досить широку банку вниз етикеткою. Трохи пізніше переверніть на іншу сторону. Сушіть грамплатівку далеко від гріючих батарейних систем і вентиляторів приблизно одну годину, а потім вкладете в підготовлений заздалегідь новий паперовий конверт або ж звичайний пакет для кращого збереження.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=SLmbFtNIugU
Навіть при дбайливому зверненні будь-яка вінілова платівка рано чи пізно стане брудною. Найчастіше причиною забруднення є пил, дрібні крихти, сигаретний попіл. Вся зібрана на платівці бруд трамбуется голкою, тому чистка пластинок повинна бути вологою.
Інструкція
1
Візьміть таз або каструлю відповідного діаметру. Налийте близько 3л дистильованої води кімнатної температури. Перш ніж опустити пластинку в воду, додайте в неї неабразивні миючий засіб, з розрахунку 1 столова ложка на 3л води.
2
грамплатівки опустіть в миючий розчин і кілька разів переверніть, домагаючись того, щоб рідина повністю змочила поверхню пластинки . Якщо бруду дуже багато, то пластинку краще спочатку промити під прохолодною проточною водою або замочити в миючому розчині на 15-20 хвилин.
3
Після закінчення часу, акуратно візьміть в руку платівку, і м'якої широкої пензликом, змоченою в миючому розчині, пройдіться кілька разів уздовж доріжок. Зверніть увагу на те, що пензлик повинна легко ковзати по платівці. Якщо це не так, промийте кисть знову в розчині і продовжите очищення, поки не вимиється вся грязь з канавок. Таким чином необхідно почистити кожну сторону пластинки.
4
Ретельно змийте миючий розчин з вінілової грамплатівки за допомогою сильного напору душа. Ополіскування можна вважати закінченим, якщо на платівці не видно мильних бульбашок, а сама вона стала Смольний чорної.
5
Після споліскування, пластинку необхідно витерти. Використовувати краще бавовняну або лляну тканину, а протирання здійснювати вздовж канавок.
6
Акуратною підвісьте платівку за отвір далеко від кондиціонерів і вентиляторів, і дайте їй остаточно просохнути. Вінілову платівку можна вважати сухий, якщо на ній немає ні краплі вологи.
7
Старий конверт або упаковку, в якій зберігалася платівка, краще викинути, замінивши на нову. В крайньому випадку, можна використовувати антистатичний пакет.
Зверніть увагу
Ніколи не ставте мокру пластинку на програвач, це призведе до пропажі звуку.
Корисна порада
Щоб пил швидко не накопичувалася і не спотворювала звук, не залишайте грамплатівку в програвачі після прослуховування.