Як грати на флейті. самостійно навчитися грати на блок-флейті.

Легка, висока, прекрасна, схожа на рух вітру - мелодія флейти. Гра на флейті нагадує нам середньовічних бродячих музикантів, які розважали натовп веселими мелодіями. Можливо, і вам колись хотілося грати на цьому чудовому інструменті. Навчитися грати на оркестрової флейті самостійно навряд чи вийде - дуже вже складна у неї пристрій, тут необхідно сім років у музичній школі, а ось освоїти блок-флейту вдома не коштує майже ніяких труднощів, навіть якщо у вас немає особливих здібностей до музики.
Інструкція
1
Виберіть ту блок-флейту, яка вам потрібна. Флейти бувають дуже різні. Наприклад, виготовляються вони з різного матеріалу. В основному, це пластик і дерево. Кажуть, що у дерев'яних флейт звук м'якше, зате пластикові флейти довговічніше, так що вибирайте на свій розсуд. Також флейти розрізняються і по висоті тону. Найпоширеніші флейти - сопрано (найнижчий на таких флейтах звук - «до» першої октави). Бувають також тенори, сопраніно, альти.
2
Розберіться в пристрої своєї флейти. Як правило, флейта складається з трьох частин, які легко відокремлюються один від одного. Підкручуючи їх і небагато висуваючи, ви зможете трохи підлаштувати флейту. Особливо це важливо, якщо вам потрібно грати разом з іншими музичними інструментами - тут дуже важливо, щоб усі вони були підстроєні один під одного.
3
Навчіться правильно тримати флейту. Зверху повинна знаходитися ліва рука, вказівний, середній і безіменний пальці розташуйте над отворами. Великим пальцем лівої руки ви будете відкривати або закривати отвір із зворотного боку флейти, якщо на вашій флейті воно є. Над рештою отворами розташуйте пальці правої руки, мізинець при цьому повинен виявитися над самим останнім, яке повернене трохи вбік від інших так, щоб пальцю було зручно. При такій розстановці пальців, якщо ви закриєте всі отвори і подує під флейту, ви отримаєте ноту «до».
4
Навчіться правильно витягувати звук. Для цього почніть з ноти «сі» першої октави. Затисніть отвори пальцями, напружте м'язи рота і як би пошепки промовте звук «ту-у». Простягніть це ноту стільки, скільки зможете. Далі таким же чином грайте ноти в бік зниження, з кожним разом все м'якше граючи ноту. Ця вправа буде тренувати і м'язи рота, і щоки, і дихання.
5
Тепер знайдіть аппликатуру для флейти і вивчіть основні ноти. Пошукайте ноти найпростіших пісеньок і мелодій і спробуйте пограти їх, орієнтуючись на аппликатуру. Постарайтеся розучити пару нескладних пісеньок. А може бути, у вас вийде і самостійно підібрати якісь улюблені мелодії.
6
Пам'ятайте: головне - практика. Грайте якнайчастіше, тренуйтеся - і дуже скоро ви опануєте технікою гри на цьому нескладному, але дуже хорошому інструменті. Удачи вам!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NlRTwWXbwVU
Зверніть увагу
На ній можуть грати і діти (поперечна флейта для них ще занадто складна по диханню) і початківці музиканти. Бажаючих давати уроки гри на блокфлейте, на жаль, поки що небагато. Але на цьому сайті ви знайдете самовчитель гри на флейті. Самовчитель написаний спеціально для початківців музикантів, які не знають нотної грамоти.
Корисна порада
Навчитися грати на такій флейті зовсім не складно (навіть простіше ніж на блокфлейте), прості мелодії получаються практично відразу. Бамбукова сопілка має дуже цікавий "народний" тембр - сиплий і глибокий одночасно, за що і любима фолк-музикантами. Рекомендується для всілякого фольклору, нескладної балканської музики, середньовічної музики итд.
Блокфлейта, популярна в добахівської епоху, витісненою поперечної оркестрової флейтою. Сплеск інтересу до блокфлейте в 20 столітті привів до того, що сьогодні по всьому світу існують тисячі ансамблів та оркестрів; на ній виконують як класичну, так і сучасну музику. На жаль, професійної школи гри на блокфлейте в Росії немає, але можна спробувати навчитися грати самостійно.
Вам знадобиться
  • - блокфлейта (бажано сопрано);
  • - самовчитель;
  • - знання елементарної теорії музики та сольфеджіо.
Інструкція
1
Знайдіть викладача. Музичних шкіл, де викладають блокфлейту, як самостійний інструмент, в Росії немає (за рідкісним винятком). Її вивчають як підготовчий інструмент в ДШМ, але на другому-третьому році викладачі переводять дітей на кларнет, оркестрову флейту або саксофон.Еслі ви не підходите для музичної школи за віком, найрозумніше знайти репетитора з блокфлейте . Заняття з викладачем можуть носити тимчасовий характер: за пару місяців регулярних уроків ви будете цілком стерпно грати прості мелодії.
2
Шукайте звук. Починайте розігруватися з середніх нот: соль-ля-сі. Потім розробляйте нижні і верхні звуки. Звіряйте точність взяття звуку з еталоном (наприклад, з синтезатором) .Не забувайте рух язиком: ви повинні як би говорити «ту-ту-ту» (інші педагоги просять «дю-дю-дю»). Це дозволить відокремити звуки один від одного. Якщо ви займаєтеся самостійно, шукайте поради та інструкції в самовчителі і на тематичних сайтах.
3
Займіться диханням. Блокфлейта іноді допомагає позбавиться від респіраторних захворювань, тому що гра пов'язана з рівним диханням. Специфіка гри на цьому інструменті - природний видих. Не слід форсувати або послаблювати його: щільна, рівномірна повітряний струмінь забезпечить гарний звук. Коли граєте який-небудь твір, слід розставити коми в нотах там, де логічно брати дихання.
4
Починайте з нескладних мелодій. Репертуар для блокфлейти різноманітний. Якщо граєте без колективу, беріть будь-які мелодії, які не перевищують діапазон двох октав. На сайтах можна пошукати ноти спеціально для блокфлейти.Музіціруйте з друзями, пробуйте імпровізувати. Блокфлейта хороша компактністю і мобільністю: беріть її в ліс і в село до бабусі. Підбирайте знайомі мелодії на слух.
Зверніть увагу
Є дві аплікатурние системи: німецька та барочна. Німецька простіше, але професійні інструменти, як правило, барочної системи.
Корисна порада
Сімейство блокфлейт включає в себе інструменти різних розмірів. Найбільш поширені: сопраніно, сопрано, альт, тенор, бас (перераховані від невеликого розміру і високого звучання до великому розміру і низькому звучанню) .Існують більш екзотичні різновиди: мініатюрна блокфлейта гаркляйн або контрабас.