Як зробити паркетна підлога.

Виготовлення якісного паркетного покриття безпосередньо залежить від стану вже наявного підстави і вибору технології укладання. Дотримання при роботі з паркетом цього принципу забезпечить комфорт і затишок в домі.
Вам знадобиться
  • - фанера;
  • - вирівнює суміш;
  • - клей для паркету;
  • - дюбель-цвяхи;
  • - шліфувальна машина;
  • - пилосос;
  • - паркетний лак.
Інструкція
1
Очистіть поверхню чорнової статі від пилу і бруду. Усуньте за допомогою будівельних сумішей для вирівнювання все стяжки і нерівності. Використовуйте розчин з високими показниками міцності на відрив. Це дуже важливо, оскільки дерево, через свою гігроскопічності, під впливом температури і вологості змінює свої геометричні параметри. В зимовий період воно віддає вологу, в результаті чого звужується. Влітку, навпаки, паркетна планка розширюється, норовлячи зійти з фанери, яка, в свою чергу, передає напругу на стяжку статі . Вирівнює суміш повинна з успіхом витримувати ці стани.
2
Після вирівнювання стяжки укладете поверх неї призначені для кріплення паркетної планки фанерні листи. Розріжте фанеру на квадрати зі сторонами в 0,5 м. Щоб компенсувати розширення, що виникають при змінах температури і вологості, залишайте між квадратами зазор в 0,8-1 см.
3
За допомогою спеціального клею для паркету приєднаєте фанеру до стяжки, а потім прибийте дюбель-цвяхами. Останні забезпечать рівномірне приклеювання, притягнувши листи до стяжки. Це теж дуже важливо, оскільки навіть незначні зазори приведуть до того, що паркетна підлога буде скрипіти.
4
На тиждень залишіть приміщення, щоб клей міг добре схопитися. Потім відшліфуйте фанеру, так як її листи виготовляються з допуском в 1 мм по товщині. Обов'язково пропилесосьте і заґрунтуйте фанеру, виключивши тим самим погане приклеювання паркетної планки.
5
Приклеюйте планки спеціальним клеєм з низьким вмістом води, а для таких порід, як клен, ясен і бук - безводний. Притискайте планки штучного паркету до фанери цвяхами або пристрілюють з пневмопістолета. Укладайте ряди паркету до термошвів фанери, рас статі гаю їх внахлест. Уздовж стін залишайте компенсаційний зазор в 1-1,5 см. Згодом його приховає плінтус.
6
Завершивши укладку планок, дайте клею схопитися, залишивши на тиждень. Потім приступайте до створення паркетного дзеркала. Спочатку піддайте паркет грубою, а потім середньої і тонкої шліфувальної обробці. Пил, зібрану від тонкого шліфування, використовуйте для приготування шпаклівки. Знову пропилесосьте і зашпатлюйте підлогу.
7
Через 40 хвилин, коли шпаклівка просохне, знову відшліфуйте і пропилесосьте підлогу. Після цієї процедури шпаклівка залишиться тільки між планками.
8
лакують паркет в декілька шарів. Нанесіть перший шар грунтовки, який служить для заповнення пір в дереві і перешкоджає вбирання в нього лаку. Потім створіть ще три шари лаку, даючи кожному з них ґрунтовно висохнути перед нанесенням наступного.