Як запобігти непритомність. непритомність Як запобігти.

Обморок - це результат недостатнього кровопостачання мозку людини. В результаті кисневого голодування, болю, стресу або надмірного напруження можна знепритомніти на якийсь час. Запобігти непритомність можливо, якщо вчасно розпізнати передвісники цього стану і вжити необхідних заходів.
Вам знадобиться
  • - подушка;
  • - нашатирний спирт;
  • - ефірне масло;
  • - кофеїн в таблетках;
  • - холодна вода .
Інструкція
1
Оцініть ймовірність близького непритомності за кількома основними ознаками. Це запаморочення, потемніння в очах, різка раптова слабкість у всьому організмі, дзвін у вухах. Медики можуть визначити дедалі ближчий непритомний стан за сповільненим пульсу і зниження артеріального тиску. Постарайтеся встати або сісти так, щоб у разі втрати свідомості не заподіяти собі фізичних ушкоджень. Буде краще, якщо поряд опиниться людина, яка зможе надати першу допомогу або зателефонувати медикам.
2
Ляжте на тверду горизонтальну поверхню і підніміть ноги на висоту 20 сантиметрів (підкладіть під них подушку або згорнуту в рулон одяг, дивлячись по ситуації). Лежите так протягом 15 хвилин. При цьому намагайтеся дихати на повні груди, оголити шию і забезпечте в приміщенні приплив свіжого повітря: відкрийте вікна, кватирки, двері.
3
Якщо лягти неможливо, сядьте і повільно нахиляйтеся вперед, так, щоб у підсумку голова опинилася між колінами. Самі коліна обхопіть руками і затримайтеся в такому положенні на якийсь час. Дихати намагайтеся глибоко, але при цьому спокійно і розмірено. Позбавтеся від стягуючих і сдавливающих шкіру предметів одягу: ременів, поясів, краваток.
4
Протріть холодною водою шию, тім'я голови і віскі, поплескайте себе по щоках. Понюхайте ватку з декількома краплями нашатирного спирту або іншого різко пахне речовини, наприклад, ефірного масла м'яти перцевої, лаванди, неролі. Прихильники ароматерапії можуть нанести краплю змішаного з основою масла на віскі. Якщо наближається непритомність обумовлений гіпотонією (зниженим тиском), випийте кави, з'їжте кілька часточок гіркого шоколаду з підвищеним вмістом какао, або випийте таблетку кофеїну. Якщо ж причина непритомності - стресова ситуація, прийміть заспокійливе.
Корисна порада
Зверніться до лікаря, якщо непритомність тривають більше п'яти хвилин, повторюються занадто часто або супроводжуються судомами.