Як підняти дерев'яний будинок. подгять будинок дерев'яний.

Дерево - чудовий матеріал для заміського будинку : екологічно чистий, теплий і не надто витратний. Але якщо під час будівництва ви не подбали про правильній обробці колод від згубного впливу вогкості, то стіни можуть почати гнити, а будинок може просісти. Тоді врятувати становище може тільки заміна прогнилих колод на нові.
Інструкція
1
Перш ніж почати піднімати дерев'яний будинок, перевірте всі стіни і підрахуйте точну кількість колод, що вимагають заміни. Простукаєте обухом сокири по кожному колоді. Звук у згнилого колоди виходить глухий і м'який, а у незіпсованого хорошого - дзвінкий. Від гниття найчастіше страждають нижні вінці з-за свого близького розташування до землі, і до того ж дах не захищає їх від опадів. Також для перевірки скористайтеся звичайним шилом, якщо воно вільно входить на пристойну глибину, то колоду потрібно міняти.
2
Робота по заміні вінця досить трудомістка, тому краще відразу замініть всі колоди, що викликають підозри, щоб не довелося через кілька років повторювати все заново. Підготуйте майданчик для рубки і збірки вінців. Підберіть колоди такої ж товщини, як ті, що вимагають заміни. Добре просушіть їх і очистіть від непотрібної кори. Викопайте на відстані півметра від кутів будинку під стінами вісім ям так, щоб на кожній стороні вийшло їх по дві. Глибина ям - 50 см, довжина вздовж будинку - 1 м, а ширина - 70 см. Дно всіх ям вирівняйте і покладіть у них по широкій товстій дошці. Підготуйте два гідравлічних домкрата, вантажопідйомністю не менше 5 тонн.
3
Перед підйомом зрубу перевірте і зафіксуйте його положення, для цього по стінах прибийте горизонтальні планки. Цілі колоди прошийте між собою дошками, це дозволить уникнути їх зміщення в процесі підняття. Встановіть домкрати в ями. Для збільшення площі фіксації і щоб уникнути продавлювання дошки покладіть під п'яту кожного залізну пластину. Найкраще будинок піднімати з двох протилежних боків одночасно, робити це потрібно дуже обережно, щоб не змістити його по відношенню до фундаменту і уникнути сколювання кутових з'єднань.
4
Піднімайте будинок потихеньку, при цьому контролюйте перекіс за рівнем, поки потрібне колоду не вийде з чаш нижніх колод. Якщо будинок за допомогою домкратів піднімається дуже погано, то під колоду підставте чурбаки з прокладками. Коли вже підніміть будинок на 30 см, зафіксуйте його на чурбаках і перейдіть на інший бік. Повторіть всі операції, після чого нижні колоди можна буде викотити. Якщо кількість розставлених по периметру домкратів дозволяє, то здійсните підйом відразу до потрібної висоти і підводите опорні стовпи. Якщо у вас є всього лише один домкрат, то поділіть етап на кілька фаз, щоразу виробляючи підйом тільки на 10 см. Опорний стовп підводите, коли домкрат вже можна переставити на нове місце.
5
Так поступово доведіть підйом до потрібної висоти. Коли вся будова буде опущено на підготовлені заздалегідь опорні стовпи, приступайте до виїмки підгнилих колод. Вкладіть на їх місце нові підготовлені колоди і обережно починайте опускати будинок за допомогою важелів-ваг або клинів. Виймайте клини поступово і відразу ж заповнюйте пази конопатних матеріалом.
Корисна порада
Якщо в вінці врублю статеві балки, то замініть і їх теж.
Якщо колода не дуже велике і важке, то його неважко підняти одній людині чи вдвох. Набагато складніше впоратися з колодою, якщо воно дуже довге або велике в діаметрі. Для того щоб підняти така колода, необхідно 4 людини і більше, головне, щоб їх було парна кількість, і міцні жердини або дошки, по одній на кожну пару чоловік.
Інструкція
1
Оберіть такі жердини або дошки, щоб вони були мінімум в три рази більше діаметра колоди, яке потрібно підняти, але не дуже довгі, щоб не чіпляти навколишні предмети. Перевірте, щоб дошки були досить гладкі, щоб не поранити нікого з тих, хто буде нести колоду і не зіпсувати одяг. Також перевірте сама колода - якщо на ньому є сучки, повідрубуйте їх сокирою, кору постарайтеся очистити.
2
Покладіть підготовлені жердини або дошки перпендикулярно колоді, яке необхідно перенести. Відстань між дошками має становити не менше 50 сантиметрів, так як дошки будуть розташовані на плечах несуть, і вони не повинні заважати один одному при ходьбі. У теж час, відстань від кінця колоди до першої дошки не повинно бути менше 30-40 сантиметрів, адже дерево під час перенесення може зісковзнути.
3
Обережно перекотіть колоду на покладені жердини або дошки. Переконайтеся, що воно зайняло серединну позицію на всій цій конструкції. Якщо не вдається перекотити колоду на дошки через те, що воно не вкочується на зріз, постарайтеся поглибити кінець дошки в землю, так дерево не зустріне додаткового опору.
4
Переконавшись, що колода розташоване правильно, встаньте у кінців дощок - по одному з кожного кінця. Таким чином, якщо для підняття колоди задіяно 3 дошки чи жердини, то потрібно 6 чоловік. Вони встануть по три з кожного боку колоди. Акуратно піднімайте дошки, намагайтеся робити це синхронно, щоб колода не переважувало ні в одну сторону. Якщо ви відчуваєте, що одна з дощок може не витримати, дайте знати про це товаришам. Краще вибрати інші, більш міцні дошки, ніж піддати кого-небудь ризику бути травмованим.