Як навчити дітей грати на гітарі.

Бачити своє чадо віртуозом мріють багато батьків, але не всім вдається прищепити дитині пристрасть до музики. Якщо ви помітили в своєму нащадку здатності, спробуйте захопити його грою на гітарі .
Інструкція
1
Визначте рівень навчання, відповідний віку, пристрастям і ступеня підготовленості дитини. Якщо вас (точніше, його) в серйоз приваблює класична гітара, краще відразу відправлятися в музичну школу або приватному педагогу. Без нотної грамоти, основ сольфеджіо та інших традиційних дисциплін освоювати гами, етюди, а потім і цілі твори буде важко. Займаючись на комерційній основі, учень зможе вивчати ті твори і техніки, які йому подобаються, а не ті, що передбачені програмою.
2
Якщо мета вашого чада - акомпанувати собі при виконанні відомих рок- і бардівських пісень, а самі ви хоч скільки-небудь володієте інструментом, почати заняття можна в домашніх умовах. «Приміряйте» на дитину гітару, лежачу на антресолях з часів вашого студентства. Можливо, гриф виявиться занадто широким для дитячої руки. Тоді варто придбати інструмент комфортних розмірів, необов'язково дорогий, на перший час згодиться і бюджетна гітара виробництва КНР. Щоб поберегти подушечки ніжних пальців, підберіть нейлонові, а не металеві струни.
3
Виділіть на заняття годину в день, бажано в один і той же час. Почніть навчання з тренування правильної посадки і положення рук. Якщо боїтеся злякати інтерес чада, чи не вдавайтеся в глибокі теоретичні пояснення. Переходьте відразу до розучування акордів, переборовши і технік бою, тоді вже через кілька тижнів він зможе порадувати вас виконанням першої композиції. Коли елементарний рівень буде пройдений, візьміться разом з ним за табулатури, які дозволять заодно освоїти ази нотної грамоти.
Корисна порада
Прислухайтеся до смаків дитини, сходіть з ним на живі виступи класичних музикантів, бардів, виконавців рока. Це не тільки підстьобне його бажання займатися, а й сформує певні цілі. Можливо, на цьому етапі виникне потреба в професійному педагога.