Як грати на ударних.

Якщо ви вирішили створити який-небудь музичний колектив або вступити в уже існуючий, то в якості інструменту ви можете вибрати ударну установку, адже для будь-якої музичної групи знайти хорошого барабанщика - велика удача, особливо якщо у нього є свої інструменти. Тому навчитися грі на ударній установці було б дуже незайвим. Якщо ви зважилися на це, то в інструкції нижче ви зможете знайти кілька корисних порад, які допоможуть вам освоїти цей галасливий інструмент.
Інструкція
1
Спочатку навчіться правильно тримати палички. Тримати їх потрібно міцно, але при цьому не занадто напружуючись. При грі не притискайте лікті до тіла, вони повинні рухатися вільно. Взагалі намагайтеся не напружувати м'язів рук, все напруга повинна йти лише на те, щоб утримати палички в руках.
2
Навчіться правильно сидіти. Пам'ятайте, що посадка при грі на ударних дуже важлива і дуже позначається на якості гри. Сидіти ви повинні так, щоб ноги стояли на землі і утворювали при цьому кут в 135 ?. Маленький барабан при цьому повинен знаходитися на такому рівні, щоб рука, зігнута в лікті і верхня поверхня барабана складали кут 90 ?. Вирівняйте маленького барабана залежно від того, як вам зручніше. Руки повинні бути трохи зігнуті в ліктях і бути як би округлими. При цьому руки повинні бути як би трохи висунуті вперед щодо тулуба.
3
Тепер почніть комплектацію своєї ударної установки. У кожного вона може бути своєї - це залежить від вашого смаку і від необхідного звучання. Зазвичай набір барабанів включає в себе великий барабан, маленький барабан на штативі, механічний пристрій з двох тарілок (його ще називають чарльстон), два том-томи - маленький і великий, педаль для великого барабана, велика тарілка, дзвінок і, власне, палички.
4
При установці барабанів майте на увазі, що площині обох том-томів і маленького барабана повинні знаходитися на одному рівні. В цьому випадку вам не потрібно буде постійно міняти положення рук при грі, і здійснювати непотрібні рухи тіла, які негативно можуть позначитися на якості гри.
5
Перед вправами робіть розминку. Для цього спочатку повертайте кисть то в одну, то в іншу сторону як мінімум 50 разів. Потім візьміть в руки паличку і робіть рухи вверх-вниз, теж 50 разів.
6
Для тренувань виготовте собі спеціальний тренажер. Складатися він повинен з дощечки на штативі, а зверху повинна бути наклеєна гумка. Справа в тому, що тренуватися грати на маленькому барабані вдома не надто зручно - ви причиною занепокоєння і незручність оточуючим.
7
Головне в процесі навчання грі - це постійне тренування. Лише постійно і систематично практикуючись, ви зможете домогтися успіху. Удачи вам!
Для того щоб оволодіти професійною грою на ударних інструментах, до яких, як правило, відносять сучасні барабанні установки, необхідно пройти спеціальне навчання так званій техніці рук і ніг. Сьогодні барабанні установки - це не просто засіб вироблення акустичних сигналів, це особливе явище, що сприяє створенню абсолютно нових музичних технологій.
Інструкція
1
Саме з ударних інструментів починається будь звукозапис, мелодія чи концерт, тому класична школа навчання включає в себе 4 основних етапи: постановка техніки, вивчення стилістики, власне гра в колективі або навчання на «мінусовку» і практика.
2
Почати гру на ударних інструментах варто з вивчення наявної установки і паличок. Виділіть для себе баси, малі барабани, тарілки, Томи, їх потрібно вміти безпомилково знаходити навіть із закритими очима. Розберіться в особливостях хвата паличок. Він буває симетричним, коли паличка затиснута великим і вказівним пальцем і обвита іншою частиною долоні, і традиційним - паличка лягає поверх безіменного пальця.
3
Спробуйте настукати чіткий рівний ритм рукою. Тепер приєднаєте другу, вибивайте нею такт на кожен четвертий рахунок. Потім використовуйте праву ногу: топайте їй на кожний перший чи третій рахунок. Саме це вміння вам належить докласти до придбаної вами ударній установці, яку слід підбирати чітко до зростання і особливостям фігури барабанщика.
4
Спробуйте використовувати різні палички, знайдіть найзручнішу для себе конфігурацію і розмір. Для подальших уроків вам обов'язково буде потрібно метроном або записи на плеєрі, комп'ютері. Слід пам'ятати, що для барабанщика головне тримати ритм і формувати звучання ударних в унісон грає музики.
5
Будь-яке навчання на ударних інструментах починається з освоєння так званих бітів, або малюнків ритму. Налаштуйте метроном на повільний лад, так щоб грати можна було без напруги з комфортним рівнем швидкості, вважайте вголос. Коли освоїте потрібний ритм, переходите на більш складні рівні, наприклад, на рахунок два і чотири починайте отстукивать ритми на будь-якому іншому сподобався барабані.
6
Подібна тренування рук та слуху укупі зі звучанням метронома і рахунком навчать вас рівномірної грі і необхідною в даному випадку імпровізації.
7
Навчіться застосовувати ліву ногу для натискання педалей особливих тарілок - хай-хет. Вистукувати заданий ритм, біт з періодичним натисканням даної педалі, яка в залежності від положення ноги може давати зовсім різне звучання.
8
Після освоєння рухів лівою ногою поверніться до початкового ритму, відстукував двома руками, і задійте праву ногу. Необхідно звикнути до того, що всі кінцівки працюватимуть в абсолютно різних, часом незалежних один від одного ритмах. Координуйте роботу рук і ніг, винаходьте нові біти. Вивчіть нотну грамоту і максимально практикуйтеся в своє задоволення.