Як робити масаж спини. Як зробити розслабляючий масаж спини.

Для того щоб зробити масаж спини правильно, необхідно ознайомитися з основними рекомендаціями та технікою виконання. Існує декілька різновидів даної процедури. Найпоширенішою технікою залишається класичний масаж спини .
Вам знадобиться
  • - масажне масло;
  • - матрац (килим);
  • - невелика подушка (валик).
Інструкція
1
Пацієнта укладіть на поверхню середньої м'якості (килим, матрац). Під верхню частину грудної клітки підготуйте невеликий валик або подушку. Таким чином, ви досягнете максимального розслаблення м'язів голови і шиї. Руки пацієнта покладіть вздовж тіла або над головою.
2
Для виконання масажу підготуйте спеціальне масажне масло або крем. Його можна придбати в спеціалізованому магазині або аптеці. Також підготувати засіб для масажу можна самостійно. Для цього змішайте касторове і мигдальне масло в рівних пропорціях. Такий засіб відмінно живить і зволожує шкіру.
3
Починайте виконання масажу з поверхневого погладжування спини . Рухи повинні бути паралельні хребту. М'яко захоплюйте поверхню спини по 5 см з кожного боку. Не забувайте приділяти увагу плечах і шиї. Надсилайте свої рухи як знизу вгору, так і зверху вниз. Погладжуйте даними способом протягом 5-7 хвилин, поступово розігріваючи тіло.
4
Далі переходите на більш глибоке погладжування. Слідкуйте за рухом рук, воно має бути паралельним. Погладжування виробляєте ребром долоні по діагоналі. Слідкуйте за тим, щоб пальці однієї руки зупинялися на хребті, інший - між лопатками. Рухи робіть справа наліво і навпаки.
5
Поступово приступайте до розтирання шкіри. При виконанні цього руху більшу частину часу присвятіть комірцевої зоні і плечам. Рухайтеся від боки до хребта, по черзі переміщаючи долоні.
6
Наступний етап виконання класичного масажу спини - розминка. Це рух схоже з розтиранням тіла. При виконанні розминання шкіри робіть трохи більше зусилля, трохи натискаючи на спину.
7
Протягом 7-10 хвилин проведіть етап пунктирування спини . Виконуйте його великими пальцями рук, натискаючи на м'язи, які розташовуються паралельно хребту (відстань 3-5 см). Таким чином, ви досягнете його розслаблення.
8
Закончите виконання масажу вібрацією. Виконуйте її кінчиками пальців, невеликими круговими рухами. Рухайтеся від попереку до шиї і назад, після чого м'яко погладьте всю поверхню спини .