Як грати на гармоні. вчимося малювати гармошку балалайку.

Колись своя гармонь була майже в кожному будинку і виймалася з футляра, в основному, по святах. Гармонь вважається нашим національним музичним інструментом майже нарівні з балалайкою. Дійсно, звук гармоні навіває думки про щось рідному, близькому, родинному. На жаль, останнім часом гармонь не є надто популярним музичним інструментом - її все більше витісняє не менше душевна гітара. Але якщо ви все ж вирішили освоїти цей чудовий інструмент, то ось вам кілька порад.
Інструкція
1
Спочатку ознайомтеся з пристроєм інструменту, на якому збираєтеся грати. Звичайна гармонь складається з двох клавіатур - правої і лівої. Між ними розташовані хутра, ззаду на корпусі є ремені для того, щоб надягати інструмент на плечі, а також ремінь для лівої руки.
2
Освойте правильну посадку і навчитеся правильно тримати інструмент. Сядьте на половину стільця, переконайтеся, що вам нічого не заважає, сто ви сидите зручно і абсолютно вільно. Спину потрібно тримати прямо, але вона не повинна бути напружена, голову тримайте прямо. Якщо ви граєте по нотах, розташуйте їх на рівні очей і не дивіться на клавіатуру при грі.
3
Переконайтеся, що ви правильно тримаєте гармонь. Низ правій частині корпуса упріть в праве стегно, ліву частину поставте на ліву ногу. Уважно стежте за лівою п'ятою - вона не повинна відриватися від підлоги при грі. Ремені підтягніть так, щоб під час гри вони не спадали з ваших плеч.Пальци на клавіатурі розташуйте в напівзігнутому положенні.
4
Потренируйтесь правильному веденню хутра, тобто, розтягуванню хутра. Це дуже важливо, адже при помилках можливі звукові зриви, які можуть зіпсувати будь-яку мелодію. Вести хутро повинна ліва рука, і при цьому поєднувати цю дію з виконанням своєї партії. Потренуйтеся правильно натискати клавіші на інструменті - м'яко і до кінця, занурюючи їх в отворах.
5
Права рука не вестиме хутро, так що вона може вільно рухатися по всій своїй клавіатурі. Чи не стукайте по клавішах, чи не піднімайте пальці над клавіатурою і не «розкидайте», інакше баси НЕ будуть правильно звучати.
6
Почніть виконувати найпростіші упражненія.Вторим пальцем правої руки натисніть ноту «До» першої октави, при цьому простежте, щоб ваш лікоть не притискайте до корпусу. Кисть не впритул до грифа. З натисканням клавіші починайте вести рахунок - раз, два, три, чотири. При цьому лівою рукою ведіть хутро. Те ж виконайте і з іншими нотами октави.
7
Після цього спробуйте зіграти якісь зовсім прості пісеньки, не використовуючи поки при грі ліву клавіатуру.
8
Коли права рука почне непогано рухатися по клавіатурі, звикне до відчуття гри, спробуйте приєднати і партію лівої рукі.Успехов вам і якнайшвидшого навчання грі на цьому чудовому інструменті!