Як запакувати в iso.

Для збереження інформації з DVD-носіїв дуже зручно використовувати образи цих дисків. Крім того, ISO-файли можуть бути створені для подальшого запису їх вмісту на диски або інші накопичувачі.
Вам знадобиться
  • - Daemon Tools Lite;
  • - Nero.
Інструкція
1
Для запаковування інформації з диска в образ використовуйте програму Daemon Tools Lite. Вона володіє всіма необхідними функціями і поширюється безкоштовно. Скачайте цю утиліту з сайту www.daemon-tools.cc.
2
Встановіть програму. Виконайте перезавантаження комп'ютера, щоб дозволити утиліті впровадити свої компоненти в систему. Клікніть правою кнопкою миші по іконці Daemon Tools, що з'явилася в системному треї.
3
У розгорнулося меню виберіть пункт «Створення образу». Вставте у привід потрібний DVD-диск. Виберіть використовуваний дисковод. Натисніть кнопку «Оновити» та задайте швидкість читання диска.
4
Натисніть кнопку «Обзор», що відноситься до пункту «Результуючий файл». Виберіть каталог, в який буде поміщений створений ISO-файл. Поставте галочку поруч з функцією «Видалити образ при помилку». Це позбавить вас від необхідності перевіряти запаковані файли. Натисніть кнопку «Старт» і почекайте, поки утиліта завершить копіювання диска.
5
Для запаковування файлів з жорсткого диска в ISO-образ використовуйте програму Nero Burning Rom. Запустіть її і виберіть в стартовому вікні меню «DVD з даними».
6
Відкрийте параметри запису і поставте прапорець «Використовувати кілька пристроїв захоплення». Створіть новий проект. Додайте необхідні файли, розміщені на жорсткому диску.
7
Тепер натисніть кнопку «Прожиг». Відкрийте вкладку «Запис» і вкажіть один з існуючих віртуальних приводів. Вкажіть папку, в яку буде збережений отриманий ISO-образ. Введіть назву цього файлу.
8
Натисніть кнопку «Старт». Зачекайте, поки вибрані файли будуть запаковані в ISO-образ. Закрийте програму Nero. Запустіть утиліту для роботи з образами дисків. Відкрийте вміст отриманого ISO-файла і перевірте записані дані.
Якщо потрібно передати файли з одного місця зберігання в інше, зручніше за все зробити це, упакувавши їх в один загальний архів . Крім того, в стислому вигляді їх зручніше зберігати і в своєму комп'ютері або на змінних носіях. Розглянемо процедуру упаковки файлів на прикладі одного з найбільш поширених архів аторов WinRar.
Вам знадобиться
  • Архиватор WinRar
Інструкція
1
Помістити групу з декількох файлів в архів зручніше з використанням провідника Windows, так як в процесі установки кожен архів атор додає в нього опції, що спрощують процедури упаковки і розпаковування . Запускається він подвійним клацанням по ярлику «Мій комп'ютер» на робочому столі або натисканням клавіш WIN і E. По дереву папок у лівій панелі провідника перейдіть в ту, де зберігаються файли для упаковки.
2
Потім відзначте всі необхідні файли. Якщо треба виділити в списку групу файлів, розташованих один за іншим, то клацніть перший з них, а потім натисніть клавішу SHIFT і, не відпускаючи її, натискайте клавішу зі стрілкою вправо або вниз поки не досягнете останнього файлу групи. А якщо потрібні файли розкидані за загальним списком, то перещелкайте їх усіх мишкою, утримуючи при цьому клавішу CTRL.
3
Виділивши весь вміст майбутнього архів а, клікніть його правою кнопкою миші. В контекстному меню, яке при цьому розкриється, виберіть пункт «Додати в архів » - так ви запустите програму- архів атор.
4
У вікні настройок створюваного архів а вам потрібно вказати назву файлу в поле «Ім'я архів а». Як правило, міняти інші настройки тут немає необхідності, але якщо потрібно, то можна, наприклад, вибрати формат (RAR або ZIP), поставивши відповідну відмітку. Можна розбити архів на кілька частин, вказавши у полі «Розділити на томи розміром в» гранична вага кожної частини. Клацнувши на вкладці «Додатково» кнопку «Встановити пароль», можна закрити доступ до архів у для всіх, кому буде невідомо кодове слово. І т.д. Встановивши всі необхідні позначки в настройках архів ации, натисніть кнопку «ОК». В результаті всієї цієї операції в тій же самій папці програма створить архів , який містить копії зазначених вами файлів.