Як позбутися від набряклості ніг.

Ноги набрякають у багатьох людей, причому часто навіть у здорових. Причиною може стати надмірне споживання рідини або втома від довгого носіння незручного взуття. Але все ж не варто ставитися до цієї проблеми безтурботно: вона може говорити про захворювання нирок, серця, ендокринних порушеннях або приховано протікає варикозі.
Інструкція
1
Якщо ваші ноги набрякають досить часто, зверніться до лікаря, щоб виключити або підтвердити те чи інше захворювання. Насамперед треба йти до флеболога, бо набряки часто викликає варикоз. Спеціаліст призначить діагностику: зробить УЗД і справить доплерографію вен на ногах. Якщо підтвердиться варикоз, він проведе необхідну терапію. Зазвичай вона полягає в поєднанні особливої дієти з фізіопроцедурами, лікувальною гімнастикою, носінням компресійного білизни. Якщо варикозного розширення вен немає, обстежте серце і нирки.
2
В тому випадку, якщо ви з'ясували, що ніяких загальних захворювань у вас немає, можна зітхнути спокійно. Значить, позбутися набряків ніг буде легко. Змініть взуття на більш зручну, відмовтеся від високих каблуків, а якщо це неможливо, хоча б перевзувайтеся на роботі в змінні туфлі на суцільній підошві. Увечері, прийшовши додому, полежіть 30 хвилин, підклавши під ноги подушку. Треба, щоб вони знаходилися вище голови і тіла. Купіть в аптеці будь охолоджуючий гель (асортимент досить багатий) і перед сном робіть масаж втомлених ніг, але не дуже інтенсивний, рухи повинні бути легкими.
3
На якийсь час відмовтеся від вживання спиртних напоїв, не пийте також солодкі газовані і пиво, не паліть, не ходіть в сауну, якщо ви її відвідували до цього. Скасуйте антицелюлітний масаж, якщо робите такий. Справа в тому, що в процесі цього виду масажу тканини розігріваються і рідина з них виводиться повільніше. Приймайте сечогінні відвари цілющих трав - ромашки, хвоща польового та ін. На ніч робіть з них прохолодні ванночки для ніг. Віддавайте перевагу негазованої мінеральної воді і зеленому чаю. Не пийте за 2 години до сну, вдень не сидите, закинувши ногу на ногу - це порушує процес кровообігу в кінцівках і утрудняє лімфотечію. Знизьте надмірні навантаження на ноги, більше відпочивайте. І незабаром ваші ноги перестануть набрякати.