Як грати на трубі.

Труба - інструмент дуже древній, з великою історією. Колись трубу використовували як спосіб сигналу про небезпеку, тепер же це досить складний музичний інструмент, що володіє унікальним звучанням. Статус самостійного повноцінного музичного інструменту труба отримала лише в 19 столітті. На трубі можна грати сольні твори, а можна і бути частиною оркестру. Якщо ви вирішили освоїти цей чудовий інструмент, то вам напевно знадобляться поради, наведені в цій статті.
Інструкція
1
Вивчіть пристрій труби. За зовнішнім виглядом вона дуже нагадує горн - вона виглядає, як згорнута трубка, розширюється до кінця. Однак є й безліч принципових відмінностей. Горн відноситься до натуральних інструментам, тобто, до таких, які здатні виробляє звуки натурального звукового ряду. При грі на трубі використовується вентильно-пістон механізм, і завдяки цьому труба здатна відтворювати звуки всієї хроматичної гами.
2
Труба має досить просту апплікатуру.Вентілі на трубі можуть бути двох видів: обертові або помпові. Помпові вентилі ще називають пістонами. Такі вентилі припускають використання поршневої системи, а ось обертові - барабанчиков, які приводяться в рух натисканнями. Як правило, на трубі є три вентиля.
3
Кожна труба також забезпечена мундштуком. Їх виготовляють різні фірми, вони бувають різних розмірів, форм і характеристик, тому ви зможете підібрати собі мундштук згідно тим вимогам, які ви йому пред'являєте.
4
Освойте правильну техніку дихання при грі на трубі . Пам'ятайте, що від техніки дихання залежить не тільки те, з якою тривалістю ви зможете витягувати звуки, а й тембр, артикуляція звуку і багато-багато іншого.
5
Пам'ятайте, що об'єм повітря в трубі залежить від звуку, який народжується в легких музиканта. Освоюйте грудобрюшная подих. При цьому диханні слід чергувати дихання грудьми і дихання животом, так як тільки грудне або тільки черевний подих не зможуть забезпечити легкі необхідною кількістю повітря, а значить, грати добре не вийде.
6
Ви повинні тренувати всі м'язи, задіяні в процесі дихання, щоб дихати правильно. Є два типи дихальних м'язів - ті, які відповідають за вдих, і ті, з допомогою яких здійснюється видих. І ті, й інші знадобляться при тренуванні дихання трубача. При звичайному диханні вдих є активною дією, а видих - пасивним. При грі на трубі знадобиться виробити як активний вдих, так і активний видих. Вони повинні повністю підкорятися свідомості музиканта.
7
Спробуйте робити спеціальні вправи на техніку дихання і не забувайте, що дихання - це одна з головних складових хорошої гри.
8
Далі ви можете приступати безпосередньо до навчання грі на інструменті. Труба - не найпростіший інструмент, тому вам доведеться звернутися до професійного педагогу.Учітесь грати і радуйте оточуючих своєю музикою. Удачи!