Як навчитися користуватися Ексель. Як навчитися працювати в microsoft excel.

Програма обробки електронних таблиць Microsoft Office Excel дозволяє аналізувати дані, працювати з формулами, зведеними таблицями, діаграмами. Інструментарій додатка досить широкий, освоїти його за пару годин не вдасться, але постійна практика відкриває перед користувачем багато можливостей.
Інструкція
1
Починати знайомство з будь-якою програмою слід з її інтерфейсу, і Excel - не виняток. Запустіть додаток, автоматично буде створена порожня книга. Першим ділом вивчіть всі інструменти на вкладці «Головна» і команди, що викликаються кнопкою Office в лівому верхньому кутку вікна. Панелі інструментів на інших вкладках («Формули», «Дані», «Розробник») використовуються в міру необхідності для виконання певних завдань, а те, що знаходиться на вкладці «Головна», потрібно для роботи практично завжди.
2
Введіть дані в кілька осередків, навчитеся пересуватися по листу не тільки за допомогою миші, але і клавіш на клавіатурі. Освойте способи редагування даних в самій комірці і в рядку формул. Виділіть одну комірку, рядок або стовпець і вивчіть команди, доступні в контекстному меню, що викликається клацанням правою кнопкою миші по виділенню. Ознайомтеся з готовими формулами і мініатюрами графіків і діаграм. Вивчіть форматируемого параметри комірки.
3
Після того як навчитеся орієнтуватися в документі і інструментах, поставте перед собою конкретну задачу, наприклад, вивести за допомогою формули суму значень в заданому стовпці. Не беріться відразу за незрозумілі і складні завдання, якщо ви зрозумієте принцип і логіку елементарних операцій, вам буде легше домогтися результатів у подальшій роботі.
4
Освоюйте програму Excel поступово, йдіть від простого до складного. Від введення і редагування даних переходите до оформлення таблиць, далі вивчіть роботу з формулами, списками і базами даних. Навчіться встановлювати надбудови, використовувати елементи управління та макроси. Головне, не просто дізнавайтеся про можливості програми, але тут же намагайтеся застосувати їх на практиці.
5
Найкраще придбати самовчитель. Він хороший не тільки тому, що в ньому пояснюється призначення кожної кнопки або функції. Основна цінність самовчителя - наявність завдань, які потрібно виконувати після кожної глави, адже тільки на практиці можна закріпити отримані знання. Якщо під рукою немає довідкової літератури, скористайтеся вбудованим помічником. Він викликається клавішею F1.