Як грати на саксофоні.

Саксофон - це воістину чарівний інструмент. Мабуть, його можна назвати одним з найголовніших музичних відкриттів 19 століття. Скільки прекрасної джазової та класичної музики за ці роки було виконано на цьому чудовому інструменті, створеному Адольфом Саксом! Бути байдужим до саксофонної музиці попросту неможливо. Якщо ви вирішили теж освоїти цей прекрасний інструмент, то перш, ніж почати навчання, вивчіть деякі поради, які допоможуть вам навчитися правильно поводитися з саксофоном.
Інструкція
1
Визначтеся з вибором саксофона: Звукові характеристики саксофонів не однакові. Дуже добрим є саксофон сопраніно в мі-бемоль. Це найбільш висока різновид саксофона і вона дає дуже хороший звук, схожий зі звучанням малого кларнета.Очень виразним і благородним звуком володіє саксофон альт в мі-бемоль. Мабуть, в цьому саксофоні зібрані всі кращі характеристики, які є в сімействі саксофонов.А ось саксофон баритон в мі-бемоль не дуже зручний через свої габарити і незручностей при грі.
2
Освойте правильну техніку дихання для гри на саксофоні . Правильне дихання є неймовірно важливою умовою хорошої гри на інструменті. Можна навіть сказати, що основним інструментом є не сам саксофон, а подих. При грі на саксофоні використовується черевне дихання, при якому на вдих м'язи живота як би випинаються вперед. В диханні беруть участь діафрагма, активна при вдиху, і м'язи преса, активні при видиху. При звичайному вашому диханні м'язи преса не задіяні, але тут їх робота необхідна для правильного видобування звуку.
3
Для того щоб освоїти техніку дихання, виконуйте спеціальні вправи. Встаньте, повністю випрямьтесь, зробіть різкий вдих так, щоб м'язи живота виступили вперед. Потім повільно видихайте через рот. Силу видиху контролюйте долонькою - піднесіть її до губ і стежте, щоб повітря виходило тонкої пружної цівкою.
4
Читайте основними прийомами гри на саксофоні .Очень поширена так звана гра Glissando. Така гра прийнятна в двох випадках: перший - на довгих інтервалах ігри, в цьому випадку гра здійснюється за допомогою клапанів розслабленими губами, другий - на одній ноті, в цьому випадку гра ведеться тільки лише губами.
5
Популярний також прийом «Звуковий клацання» або Slap-tongue. При цьому прийомі тростину інструменту затискається середньою частиною мови, а коли музикант посилає струмінь повітря в інструмент, мова віднімається від тростини.
6
Є досить цікавий прийом, який називається «Сміх». При цій грі робиться звичайне придих «фа» або «ха» в тих місцях, де це зазначено в нотах.После того, як ви освоїли теоретичну частину, ви можете приступати безпосередньо до навчання. Успіхів вам!
Зверніть увагу
Уроки гри на саксофоні. Здравствуйте! Мене звуть Петро Ріттер. З моєю допомогою Ви за порівняно невеликий термін зможете навчитися грати на саксофоні. Уже на першому уроці Ви будете грати красиві, але нескладні твори, з музичним супроводом. Заняття проводяться індивідуально!
Корисна порада
Навчитися грі на саксофоні зовсім не складно, якщо хтось вам скаже, що треба поступати в спеціальний навчальний вуз, потім багато часу провести в оркестрі, це все не так. Гра на саксофоні це просто задоволення, за лічені хвилини, а вивчення на початковому етапі буде займати часу до 2-х годин на день.