Як відчистити жуйку від брюк.

Виявити прилиплу жуйку на улюблених брюках завжди неприємно. Зачепити її можна в будь-якому місці - від громадського транспорту до стільця в університеті. У кожному разі, не варто викидати зіпсовану річ.
Вам знадобиться
  • - морозильна камера;
  • - оцет;
  • - Fairy;
  • - скотч;
  • - папір;
  • - праска;
  • - господарське мило;
  • - рідина для зняття лаку, без ацетону.
Інструкція
1
Покладіть брюки з налиплого жуйкою в морозильну камеру на дві години. Після того як тканина задубіє, дістаньте її і соскребіте розкришити жуйку пальцями або гострим предметом.
2
Якщо жуйка встигла добре в'їстися в тканину, і після заморозки на ній залишилося пляма, замочіть забруднену ділянку в оцті на 10-15 хвилин. Після цього налийте на нього кілька крапель засобу для миття посуду Fairy, зачекайте кілька хвилин і соскребіте жуйку нігтем чи щіткою. Після таких процедур жувальна маса швидко скочується і відходить.
3
Скористайтеся скотчем. Приклейте шматочок липкої стрічки до плями, сильно притисніть, а потім одшмагаю різким рухом. Повторюйте цю процедуру до тих пір, поки штани повністю не очистяться. Але скотч варто застосовувати лише в тому випадку, коли прилиплу жуйку ви помітили відразу, і вона ще не встигла присохнути намертво.
4
Виведіть жуйку гарячою праскою. Помістіть забруднену річ на прасувальну дошку, покладіть на пляму аркуш білого паперу, добре розжарити праска, а потім поставте його зверху. Жуйка розплавитися і її легше буде прибрати. За необхідності повторіть дані дії, але кожен раз притискайте чистий аркуш паперу.
5
Видалити залишилося після жуйки пляму можна і за допомогою рідини для зняття лаку. Але використовувати потрібно тільки ту, в якій немає ацетону. Інакше можна тільки ще більше зіпсувати багатостраждальну річ. Налийте трохи засобу на пляму, зачекайте кілька хвилин і видаліть залишки прилип маси зубною щіткою. Після того як жуйка зійде, заперіть ділянку на брюках господарським милом, а потім покладіть в пральну машинку на звичайний режим прання.
6
Не використовуйте для видалення маслянисті кошти. Наприклад, рослинне масло. Навіть якщо воно і впорається з жуйкою, вам потім доведеться боротися ще й з жирним плямою на брюках.
Красиві речі дуже легко зіпсувати, посадивши на них пляма. Особливо великі незручності доставляють плями від жуйки, які можуть з'явитися через дитячої пустощі, відвідування публічних місць або поїздок у громадському транспорті. Але існують методи ефективного позбавлення від таких плям.
Інструкція
1
Виявивши пляма від жуйки на одязі, негайно покладіть зіпсовану річ в холодильник. Через пару годин жувальна гумка застигне і її можна буде по шматочках зішкребти з тканини. Слід пам'ятати, що вироби з дермантина і штучної шкіри погано переносять вплив низьких температур і в процесі видалення плями можуть бути зіпсовані.
2
Не менш ефективним засобом є видалення жуйки за допомогою холодної води. Для цього відкрийте водопровідний кран і дочекавшись коли потече вода найбільш низької температури підставте під неї виріб з плямою. Поступово охолоджуючись, верхні шари жувальної гумки почнуть кришитися. У цей час потрібно лише злегка потерти річ, і жуйка почне відвалюватися невеликими шматочками. Дуже ефективно видалити пляму під струменем холодної води допомагає звичайна одежна щітка.
3
Звести пляма від жуйки з оббивки м'яких меблів або килима можна обклавши його пакетиками з льодом. Для цього після охолодження жуйки потріть пляму щіткою. Найбільш ефективно плями з меблів і килима виводяться при охолодженні прилип жувальної гумки сухим льодом. Також, плями від жуйки виводять і засобами для охолодження мікросхем, наприклад таким як «Freezer», які продається в магазинах для радіоаматорів. Після охолодження плями таким засобами застиглу жувальну гумку буде нескладно звести.
4
Якщо жуйка глибоко проникла в структуру тканини і вивести пляму впливом низьких температур не вдалося, скористайтеся побутовими розчинниками, дихлоретаном або бензином. Пам'ятайте, що вони можуть розчинити і фарбу самої тканини. Для того щоб переконатися в безпеці розчинника для самого виробу, нанесіть його на одяг з виворітного боку в непомітному місці і потріть. Якщо фарба з одягу не змивається, то сміливо наносите розчинник на пляму з жуйкою на кілька хвилин, після чого акуратними рухами потріть пляму від центру до краю. При необхідності цю процедуру слід повторити.