Як вишивати "назад голку".

Шов «назад голку » використовується для оформлення контурів предметів у вишиванні гладдю і хрестом і для створення самостійних простих орнаментів. Техніка його виконання багато в чому схожа з вишиванням стебельчатим швом.
Інструкція
1
Намалюйте на тканини лінію, вздовж якої буде прокладений шов «назад голку ». Якщо ви оформляєте бекстіч (контурну лінію) на вишивці гладдю або хрестиком, малювати риску не потрібно.
2
Помістіть матеріал в пяльца, без використання цього пристосування ви можете перетягти нитки тканини і деформувати малюнок. Акуратно підтягніть краю.
3
Всуньте в голку нитку. Зауважте вузлик. Майте на увазі, що при виконанні шва «назад голку » витрата робочої нитки досить великий, тому відріжте досить довгий шматок.
4
Введіть голку в матеріал з виворітного боку на намальованій лінії або по контуру вишитого предмета, витягніть, підтягніть. Зробіть невеликий стібок в напрямку, зворотному контурної лінії, проколіть тканину голкою, але не виводьте її повністю на виворітну сторону.
5
Введіть кінчик голки з виворітного боку в тканину, відступивши від точки початкового введення невелику відстань, рівну довжині стібка. Виведіть голку і нитку на лицьову сторону.
6
Виконайте другий стібок. Для цього введіть голку в отвір першого введення голки, з виворітного боку відступите на довжину двох стібків, знову виведіть голку на лицьову сторону. У вас вийде два стібка. Намагайтеся, щоб їх довжина була однаковою. З лицьового боку шов виглядає як машинна строчка, з виворітного нитки розташовуються «внахлест».
7
Щоб контур був більш щільним, використовуйте нитка в кілька додавань або прокладете поруч два-три паралельних шва. Слідкуйте, щоб довжина стібків в них була однаковою.
8
Для створення самостійних орнаментів прокладете шов «назад голку » по намальованою лінії, закріпіть нитку на виворітній стороні. Потім всуньте в голку нитку іншого кольору, зав'яжіть на кінці вузлик. Введіть з виворітного боку нитка на робочу поверхню поруч з першим стібком. Тепер вся робота виконується на лицьовій стороні. Введіть голку в перший стібок, злегка підтягніть нитку, з цього ж боку підчепите другий стібок, виведіть голку. У вас вийде двоколірна змійка. Закріпіть нитку з зворотного боку, коли малюнок буде виконаний повністю.