Як побороти почуття страху.

Напевно, немає людини, якій зовсім не знайоме почуття страху. Саме завдяки йому вдається уникнути небезпек і зберегти своє благополуччя, а іноді і життя. Але, в той же час, страх гальмує розвиток і перешкоджає просуванню вперед. Страх, що виникає без всяких видимих ознак небезпеки, постійно присутній у повсякденному житті, заважає людині адекватно оцінювати ситуацію і може перетворитися на справжню фобію, коли може знадобитися втручання психіатра.
Інструкція
1
З безпричинними страху ми, які виникають на порожньому місці, необхідно боротися відразу, як тільки ви починаєте помічати їх за собою. Постарайтеся з'ясувати природу цього почуття і знайти те «протиотруту», яке допоможе побороти почуття страху.
2
Визначте першопричину свого страху, проаналізувавши, з чого він виник. Людині властиво побоюватися невідомого. Так, багато людей боятися собак, просто тому, що чули про те, що вони кусаються. Почитайте літературу про собак, і ви зрозумієте, що небезпека зовсім не загрожує тим, хто розуміє, як треба поводитися з собакою. Цей страх відразу проходить у тих, хто наважується завести собі собаку і починає розуміти її.
3
Переможете свій страх логікою. Деякі люди, наприклад, страждають острахом польотів на літаках - аерофобією. Якщо і вам притаманне почуття страху з цього приводу, вивчіть статистику. Ви з подивом зрозумієте, що відсоток смертей, пов'язаних з авіакатастрофами, мізерно малий у порівнянні з автомобільними аваріями. Якщо ви не боїтеся ризикувати і їздите на машинах, навіть не думаючи про небезпеку, то чому ви боїтеся літати?
4
Спробуйте просто подолати свій страх. Нехай ви будете відчувати справжній жах, але примружтеся і переступіть через себе. Ви повинні знати - для більшості людей достатньо було зробити такий крок лише тільки одного разу. Страх йшов відразу і назавжди.
5
Якщо перемогти свої страхи зусиллям волі у вас не виходить, зверніться до рефлексотерапії. Це методика механічного впливу на біологічно активні точки, пов'язані з внутрішніми органами і, зокрема, з мозком. Використовуючи масаж цих точок, ви зможете надавати прямий вплив на той орган, в якому зародився і живе ваш страх. Зніміть свої страхи, впливаючи на точку хе-гу. Вона знаходиться між великим і вказівним пальцями руки приблизно в середині, ближче до п'ясткової кістки. У вашому організмі в процесі масажу цієї точки почнуть вироблятися ендорфіни, дія яких на організм подібно морфію. Почуття страху у вас зникне. Особливо ефективний такий самомасаж при раптових панічних атаках.