Як вибрати силовий кабель.

Силовий кабель являє собою ізольовані проводи, які укладені в одну або кілька захисних оболонок. Його призначенням є забезпечення надійності та безпеки електропроводки у виробництві та в побуті. Щоб правильно вибрати силовий кабель з численного асортименту, необхідно врахувати певні чинники.
Інструкція
1
Оберіть силовий кабель за матеріалом провідників, які можуть виготовлятися з міді або алюмінію. Мідь має хорошу провідність і менш схильна до корозії. З точки зору протипожежної безпеки мідний кабель також краще.
2
Розрахуйте загальну потужність навантаження на кабель . Для цього вам потрібно визначити потужності всіх споживачів на подключаемом об'єкті, використовуючи інформацію, зазначену в технічній документації цих приладів.
3
Обчисліть площу перетинів дроту (жили) силового кабелю, виходячи з розрахованої потужності навантаження і сили струму. Просто це зробити за допомогою спеціальних таблиць. Майте на увазі, що при малих значеннях сили струму перетин мідної жили повинно бути не менше 1 мм ?, а алюмінієвої - 2 мм?.
4
Для правильного вибору силового кабелю потрібно орієнтуватися в маркуванні його різних типів. Так, перша буква в ній позначає матеріал провідника (наприклад, «А» - кабель з алюмінію). У маркуванні мідного кабелю буква не проставляється.
5
Визначте за другий букві в маркуванні силового кабелю матеріал ізоляції. Він може бути з гуми (позначається літерою «Р»), з полівінілхлориду (позначається - «В»), з поліетилену - «П». Якщо кабель призначений для прокладки в трубах, у маркуванні присутній буква «Т», а «Г» означає, що кабель є гнучким.
6
Оберіть кабель з необхідною ізоляцією в залежності від умов його прокладки. Так, при необхідності монтажу проводки у вертикальному положенні рекомендується ізоляція з полівінілхлориду (наприклад, АВВГ і ВВГ). Для укладання в умовах підвищеної вологості необхідний провід зі спеціальним захисним покривом і свинцевою оболонкою.
7
Визначте напругу у вашій мережі (220 або 380 В) і кількість використовуваних фаз. Залежно від цього виберіть силовий кабель за кількістю що знаходяться в ньому провідників. Так, для напруги 220 В і однієї фази необхідно дві-три жили, для напруги 380 В і трьох фаз - три або чотири. Кількість провідників і їх площа перерізу обов'язково проставляються в маркуванні. Так, наприклад, цифри 3х1,5 означають, що кабель трижильний, з перетином кожного провідника 1,5 мм?.
8
Розрахуйте необхідну довжину кабелю. Для цього потрібно знати відстань від місця підключення об'єкта до місця установки споживачів. Підрахуйте кількість кабелю, необхідну для його «оброблення», тобто звільнення від ізоляції для підключення, з розрахунку 1 метр на 1 споживач. Додайте до отриманої цифри 8% на вигини, так як силову проводку потрібно укладати без натягу. У будь-якому випадку, краще купувати кабель з запасом, щоб потім його не нарощувати.