Як побудувати модуль.

Модулем називається закінчений вузол електронного пристрою, виконаний на одній невеликій платі і виконує одну або рідше - кілька функцій. Відеокарта, звукова карта і планка пам'яті (DIMM) - це теж приклади модулів.
Інструкція
1
Розплануйте розподіл функцій пристрою по модулях. Прагніть оптимізувати цей розподіл таким чином, щоб у кожного з вузлів було якомога менше висновків і по можливості щоб за відсутності будь-якого з них інші продовжували працювати незалежно. Вирішіть, які з деталей краще залишити за межами модулів, на так званій кроссплате або генплате. Материнська плата комп'ютера - це також приклад кроссплата.
2
Складіть принципові схеми кожного з модулів. Продумайте розташування компонентів на платі і порядок з'єднання висновків роз'єму з її ланцюгами. Штирі, між якими діє значна різниця потенціалів, або ємнісне вплив яких один на одного слід зменшити, не кладіть близько один до одного. Іноді буває доцільно з'єднати з загальним проводом або шиною живлення не один, а кілька висновків.
3
Спроектуйте друковані плати всіх модулів, після чого зберіть їх за схемою. Якщо необхідно виготовити єдиний екземпляр пристрою, можна використовувати і універсальні друковані плати. Забезпечите кожен з виготовлених вузлів роз'ємами.
4
Розташування на кроссплате відповідь частин роз'ємів спроектуйте таким чином, щоб модулі не торкалися одне одного, з урахуванням того, що з деяких з них виступають великогабаритні деталі. Встановіть на кроссплата і всі інші компнентов. Вставте в кроссплата модулі, після чого додатково зафіксуйте їх зверху кронштейнами з ізолюючого матеріалу чи іншим способом. Не допускайте при цьому сильного перегину плат.
5
Якщо один з модулів вийде з ладу, обесточьте пристрій, замініть вузол на ідентичний, але справний, а витягнутий модуль не поспішаючи відремонтуйте. Коли надійде в ремонт апарат, в якому вийшов з ладу такий же модуль , замініть його на відремонтований, а витягнутий також піддайте ремонту, і так по колу. Таке рішення дозволяє прискорити обслуговування надходить в ремонт техніки, повертаючи її замовнику майже відразу.
Зверніть увагу
Чи не працюйте під напругою, а після знеструмлення приладу розряджайте в ньому конденсатори.