Як вставити картинку в базу даних.

Вміст баз даних (БД) зберігається в таблицях, але користувачеві інформація зазвичай представляється в більш зручному вигляді - створюються форми і звіти. Для наочності в них включаються різні зображення: фотографії, малюнки, емблеми. Графічні дані зручніше зберігати в спеціальних полях таблиць. СУБД Microsoft Access підтримує кілька варіантів завантаження зображень в базу даних.
Вам знадобиться
  • - СУБД Microsoft Access;
  • - графічний файл, що містить картинку.
Інструкція
1
Додайте поле об'єкта OLE в таблицю бази даних. Саме в даному полі додаток Microsoft Access може зберігати зображення. Відкрийте потрібну БД і в закладці «Таблиці» виділіть той елемент, в який ви хочете помістити зображення. Викличте конструктор для таблиці. Редагуючи її структуру, додайте ще одне поле з типом даних «Поле об'єкта OLE». Поставте йому ім'я і збережіть зміни бази («Файл» - «Зберегти»).
2
Помістіть в створену комірку поля OLE-об'єкт, тобто саму картинку. Для цього відкрийте таблицю в режимі перегляду. Ви побачите доданий стовпець. Встановіть курсор у потрібній клітинці і клацанням правою кнопкою миші викличте контекстне меню. Виберіть команду «Додати об'єкт».
3
У діалоговому вікні активуйте один із запропонованих варіантів додавання. Можна вставити вже існуючий графічний файл або створити його спочатку у відповідному редакторі і потім зв'язати з поточною базою даних. У першому випадку виберіть у полі «Тип об'єкта» додаток, в якому ви хочете створити нове зображення, наприклад, «Малюнок Paintbrush». Натисніть кнопку Ок, одночасно запуститься програма-редактор. Впровадження об'єкта в базу даних закінчиться після того, як ви, створивши картинку, закриєте графічний додаток.
4
Для вставки в табличное поле вже існуючої картинки виберіть другий варіант - активуйте в діалоговому вікні перемикач «Створити з файлу». Натисніть на кнопку «Огляд ...» і вкажіть шлях та ім'я графічного файлу із зображенням. Бажано на диску мати картинку у форматі .bmp або .dib. За необхідності включіть у вікні прапорець «Зв'язок» - це дозволить СУБД відстежувати зміни графічного файлу і перезавантажувати зображення в таблиці.
5
Підтвердіть завантаження файлу, натиснувши кнопку Ок, потім збережіть саму базу даних. При відкритті таблиці в режимі перегляду в поле об'єкта OLE буде відображатися сама картинка, а напис «Точковий малюнок». Графічне зображення буде завантажуватися з таблиці при створенні і роботі користувача з формами і звітами.