Як підібрати діагональ.

Телевізори та монітори різних моделей, а також екрани ноутбуків і нетбуків відрізняються один від одного діагоналями екранів. Вибирати апарат по цьому параметру слід залежно від цілей, в яких він буде використовуватися.
Інструкція
1
Врахуйте, що споживана потужність телевізора і монітора залежить від діагоналі екрану нелінійно. Зі збільшенням діагоналі в два рази площу екрану, а значить, і потужність приладу збільшується в чотири рази. Тому заміна люлькового телевізора або монітора на рідкокристалічний, але значно крупніший, часом здатна призвести не до зменшення, а до зростання споживання електроенергії.
2
Для ноутбука, який планується використовувати як в стаціонарних умовах, так і в дорозі, щонайкраще підходить екран з діагоналлю близько 15 дюймів. З одного боку, на ньому порівняно легко читати текст, не напружуючись, а з іншого - його досить зручно переносити. Нетбук же, який розрахований на постійне носіння аналогічно смартфону, краще вибрати з діагоналлю екрана в 7 або 10 дюймів - він легкий і досить повільно витрачає енергію акумуляторної батареї. Ноутбук споживає від 50 до 90 ват, нетбук - порядку 30.
3
До настільного комп'ютера придбайте 19-дюймовий рідкокристалічний монітор. Більші апарати витрачають помітно більше електроенергії, а менш великі - зняті з виробництва. Якщо на столі у вас мало місця, купите бувший 15- або 17-дюймовий рідкокристалічний монітор. Всі вони споживають від 30 до 50 ват. Використовувати спільно з настільними комп'ютерами трубкові монітори небажано, особливо людям, у яких від мерехтіння сильно втомлюються очі. До того ж, вони споживають 70 і більше ватт.
4
На кухні, в спальні хорош трубковий або рідкокристалічний телевізор з діагоналлю , відповідно, в 14 або 17 дюймів. Він досить компактний для розміщення в невеликому приміщенні (наприклад, на холодильнику або тумбочці), а дивитися його з комфортом зможуть глядачі, що знаходяться на відстані до трьох метрів від екрану. Споживає такий телевізор від 35 до 60 ват. Якщо колір вам не потрібен, підійде чорно-білий трубковий 12-дюймовий телевізор з споживаної потужністю близько 25 ват.
5
В вітальню 14-дюймові телевізори ставлять рідко. Частіше в ній розташовують апарати з екраном розміром в 20 і більше дюймів, що споживають від 50 до 90 ват. Врахуйте, що при діагоналі понад 35 дюймів непомірно високу потужність (100 і більше ватт) споживають навіть рідкокристалічні телевізори. Виходом в цьому випадку стане використання апарату зі світлодіодним підсвічуванням матриці, у якого відношення потужність на одиницю площі екрану значно менше.
6
Плазмові телевізори випускаються з діагоналями від 40 дюймів. Вони споживають від 300 до 500 ват. Їх власникам рекомендується тримати в тій же кімнаті другий, звичайний телевізор і дивитися на ньому новинні та інші передачі, які не потребують великої екрану, а плазмовий апарат включати тільки для перегляду художніх фільмів.
7
Якщо телевізор буде розташовуватися прямо на столі, за яким сидить глядач, його діагональ повинна бути невеликий - від 4 до 10 дюймів, інакше дивитися його з невеликої відстані буде незручно. Кольорові телевізори таких розмірів випускаються сьогодні тільки в жидкокристаллическом виконанні, а чорно-білі - тільки в трубковим. Споживають вони від 5 до 20 ват.