Як налаштувати VPN в Linux.

Сьогодні віртуальні мережі на базі технологій класу VPN (Virtual Private Network) використовуються не тільки для організації добре захищених середовищ прозорого обміну даними через відкриті канали, а й для простого надання доступу в інтернет. У зв'язку з цим будь-який користувач, який змінює провайдера, може зіткнутися з необхідністю налаштувати VPN. У Linux існує своя специфіка вирішення даної проблеми.
Вам знадобиться
  • Облікові дані root.
Інструкція
1
Перевірте, чи існує підтримка протоколу PPP в ядрі вашої операційної системи. Найпростіше це зробити, переглянувши значення опцій з префіксом CONFIG_PPP у файлі поточної конфігурації ядра. Зазвичай він встановлюється в каталог/boot і має ім'я, що починається з config. Дізнайтеся ім'я даного файлу за допомогою командиls/bootіліls/boot | grep confВиведіте потрібні рядки командою cat, здійснивши фільтрацію за допомогою grep. Наприклад: cat/boot/config-2.6.30-std-def-alt15 | grep PPPПроаналізіруйте рядки, що містять опції CONFIG_PPP, CONFIG_PPP_ASYNC, CONFIG_PPP_SYNC_TTY. Якщо перед ними немає символу #, підтримка відповідного функціоналу є (при значеннях m - у вигляді зовнішнього модуля, при значеннях y - включена в ядро).
2
Перевірте, инсталлировано чи в системі клієнтське програмне забезпечення для встановлення VPN-з'єднань. Потрібний пакет зазвичай носить ім'я, що починається з pptp. Використовуйте apt-cache з опцією search для пошуку потрібного пакета в доступних репозиторіях і rpm з опцією -qa для того, щоб перевірити, чи встановлений пакет. При роботі в графічному середовищі може мати сенс скористатися такими програмами, як synaptic.
3
Проведіть інсталяцію відсутнього програмного забезпечення. Використовуйте відповідні менеджери пакетів (apt-get, rpm в консолі, synaptic в графічному середовищі, і т.д.). Якщо була здійснена інсталяція пакета ppp з модулями ядра для підтримки відповідного протоколу, перезавантажте комп'ютер.
4
Спробуйте налаштувати VPN за допомогою скриптів конфігурування, таких як pptp-command або pptpsetup. Часто вони входять до складу пакетів з клієнтським ПО для установки VPN-з'єднань. Для отримання довідки по параметрах командного рядка даних утиліт використовуйте їх запуск з опцією --help. Наприклад: pptpsetup --helpЕслі конфігурують скрипти встановлені не були, перейдіть до наступного кроку для здійснення ручного налаштування VPN.
5
Створіть каталог/etc/ppp, а в ньому - файл з ім'ям chap-secrets. Відкрийте файл у текстовому редакторі. Додайте в нього рядок виду: LOGIN SERVER PASSWORD * Значення LOGIN і PASSWORD - ім'я користувача та пароль. Вони повинні надаватися провайдером послуг доступу до VPN. Замість SERVER вкажіть довільне ім'я з'єднання або *.
6
Створіть каталог/etc/ppp/peers. Створіть у ньому файл, що має ім'я, що збігається зі значенням SERVER з попереднього кроку (або довільне ім'я, якщо було вказано значення *). Відредагуйте цей файл, додавши в нього інформацію види: pty "pptp SERVER --nolaunchpppd" name LOGINipparam SERVERremotename SERVERlocknoauthnodeflatenobsdcompЗначенія LOGIN і SERVER тут - ті ж, що і в кроці 5. На цьому настройку VPN в Linux можна вважати закінченою.
Корисна порада
Підключення до VPN здійснюйте командойpppd call SERVERгде SERVER - ім'я з'єднання, що збігається з аналогічним значенням з кроку 6.