Як себе вести у Франції.

Поїздка до Франції - шанс не тільки дізнатися про культуру та звичаї цієї країни, а й освоїти правила поведінки, прийняті в ній. Якщо ви хочете, щоб вас приймали привітно, дізнайтеся, як правильно вести себе в тих чи інших ситуаціях. Тоді ця країна і її жителі сподобаються вам ще більше - і це почуття буде взаємним.
Вам знадобиться
  • - путівник;
  • - карта.
Інструкція
1
Живіть в режимі місцевих жителів. Французи снідають рано, обідають близько полудня і щільно вечеряють ввечері. Якщо ви хочете провести ділові переговори, чи не призначайте їх на проміжок від 12 до 14 годин - у цей час вся Франція обідає, а робить вона це вельми неспішно. Втім, ви можете провести зустріч у ресторані. Майте на увазі, що на початку обіду про справи говорити не прийнято. До рішення важливих питань переходять перед десертом.
2
Вибираючи ресторан для вечері, зверніть увагу на спеціальні сайти, які допоможуть зорієнтуватися в різноманітті подібних закладів. Один з популярних ресурсів - http://www.lafourchette.com. Ви зможете підібрати кафе або ресторан з певною кухнею, дізнатися про специалітет, винній карті і середньому чеку. Додатковий бонус - можливість отримати суттєву знижку. За право на знижку не потрібно платити - цілком достатньо реєстрації на сайті.
3
Обов'язково пробуйте сезонні страви. В травні в ресторанах подають спаржу, в червні - десерти з полуницею, а восени - печеня з дичини. Якщо хочете заощадити, віддайте перевагу готові сети - їх пропонують як на обід, так і на вечерю. Напої в них не входять, зате ви можете зажадати безкоштовний графин води. Під Франції вона дуже смачна, а якість її бездоганно настільки, що водою з-під крана рекомендують розводити дитяче харчування.
4
Переміщаючись по місту, користуйтеся громадським транспортом або таксі. Непоганий варіант - короткострокова оренда автомобілів Чи велосипедів. Ви можете оплатити прокат банківською картою, вибрати будь-яке авто або велосипед на спеціальній автоматичної парковці а після залишити на будь-який інший. Переходячи дорогу, розраховуйте на те, що водії вас пропустять, але пильності не втрачайте, особливо у великих містах. Бійтеся скутерів - на них їздять підлітки, які обожнюють екстремальне водіння і ризиковані віражі між машин.
5
Будьте ввічливі з оточуючими. Входячи в офіс, магазин або ресторан, обов'язково вітайтеся. Проявляйте турботу про ближніх. Під Франції прийнято притримувати важкі двері, пропускати в касу супермаркету покупців з однією-двома покупками. Різницю між чоловіками і жінками, старими і дітьми підкреслювати не варто - будьте коректні з усіма, незалежно від статі і віку.
6
Бійтеся штрафів - під Франції вони дуже високі. Крупний штраф чекає водіїв, які залишили машину в недозволеному місці. За куріння в забороненій зоні, наприклад, в холі установи або громадському туалеті вам теж загрожує штраф. А за розпалювання багать у недозволених місцях, особливо в пожежонебезпечний сезон на півдні країни вас можуть очікувати і більш серйозні санкції.
Коли ви приїжджаєте до Франції, перед вами відкривається досконалої інший світ. Витончені, з голочки одягнені француженки та їх самовпевнені і чемні кавалери прогулюються по бульварах, відвідують ресторани, ходять по магазинах. Потрібно знати, як правильно поводитися з представниками цієї нації, щоб не впасти в бруд обличчям і не викликати їх роздратування.
Інструкція
1
Ні в якому разі не вітайтеся з одним і тим же людиною двічі за день. Якщо в Росії на це ніхто навіть не зверне уваги, то француз може затаїти чималу образу. Ваше подібна поведінка може розцінюватися як забудькуватість і демонстрація неповаги. Французи дуже уважно ставляться до того, з ким вони віталися, і не дозволяють собі повторювати вітання двічі.
2
Звертайтеся до французів на «Ви». У французькій мові є чіткі смислові та граматичні різні між фривольному «ти» і шановним «Ви». В деяких сім'ях подружжя, які прожили не один рік разом, продовжують звертатися один до одного на «Ви». На простішу форму звернення можуть перейти тільки дуже близькі люди, що заслуговують безмежної довіри і поваги.
3
Не турбуйтеся, якщо раптом француз на вас накричав. За своїм темпераментом вони дуже схожі з італійцями, які прагнуть продемонструвати всі свої емоції оточуючим. При цьому французи абсолютно злопам'ятні. Вони можуть легко вийти з себе, наговорити вам грубощів, а через 10 хвилин щиро дивуватися, чому ви пригнічені. Цю особливість слід враховувати, якщо ваш діловий партнер є французом.
4
Будьте обережні на дорогах Франції. Жителі цієї країни вважають себе самими професійними водіями, а світлофори і правила вони сприймають як образу і часто ігнорують їх. Тому надмірна уважність за кермом не буде зайвою.
5
Якщо ви відвідуєте ресторан, то пам'ятайте, що тут прийнято залишати чайові в розмірі 5% від суми замовлення. Причому всі прекрасно знають, що обслуговування вже включено в ваш рахунок. Якщо ви йдете в престижний ресторан, то покладається заплатити і в гардеробі, але не більше 2 євро, інакше вас можуть вважати марнотратом. Те ж саме відноситься і до додаткової оплати послуг таксистів, яка становить 10% від показання лічильника.