Як бути при пожежі на висотних будівлях.

Врятувати себе і близьких при пожежу - першочергове завдання у надзвичайній ситуації. Тому постарайтеся убезпечити себе вже на стадії, коли загрози ще немає. Тобто, входячи в будь-яку будівлю, особливо висотне, запам'ятовуйте місце розташування входу-виходу, сходи, свій маршрут. Якщо це громадське місце, торговий або офісний центр, озирніться і зафіксуйте в голові, де розташовані куточки протипожежної безпеки.
Інструкція
1
Почувши крик «Пожежа!» Або відчувши запах диму, а тим більше побачивши полум'я, негайно телефонуйте до служби порятунку за телефоном 01. З будь-якого мобільного телефону (у тому числі без sim-карти і з нульовим балансом) у МНС можна додзвонитися по телефону 112.
2
Якщо задимленість не сильне, дихати можна, спробуйте визначити джерело горіння - квартира, сміттєзбірник і т.п. При виявленні вогнища можна спробувати його загасити самостійно. Оцінюйте свої можливості і сили. На при заходів, якщо дим йде з щілин двері квартири і чутні при зиви про допомогу, не чекаючи пожежників, постарайтеся вибити двері.
3
Коли немає можливості загасити пожежу, будь-яким доступним способом повідомте мешканців про небезпеку. Не створюйте паніку. Постарайтеся вийти з будівлі і допомогти це зробити іншим, використовуйте сходові марші і пожежні сходи балконів. На занадто задимлених ділянках затримуйте дихання, при Крива рот і ніс вологою хусткою. Якщо при сісти навпочіпки або лягти на підлогу, повітря для дихання буде більше.
4
Запам'ятайте, полум'я і дим на сходовій клітці висотних будівель поширюються лише в одному напрямку - вгору. Тому, якщо вийшовши в під'їзд багатоквартирного будинку або в коридор офісного приміщення, ви опинилися в густому димі, негайно поверніться в квартиру або кабінет і щільно закрийте двері. Щілини, вентиляційні отвори подоткніте мокрими ганчірками, щоб перешкодити проникненню диму. Навстіж вікна відкривати не рекомендується - це створить тягу і посилить вогонь. Однак ви можете вийти на балкон, щільно закривши за собою двері, і всіма способами при залучати до себе увагу.
5
Зберігайте спокій, урезоньте кричущих і охоплених страхом людей. Оцінивши обстановку, без паніки починайте переміщатися в бік виходу. Опинившись в натовпі, пропускайте вперед дітей і жінок. Підтримуйте літніх людей під руки.
6
Не входьте в приміщення або коридор, де висока концентрація диму. При будівництві та ремонті сучасних будівель використовується велика кількість пластика і синтетики. При горінні вони виділяють токсичні речовини, кілька вдихів яких при веде до неминучого отруєння і загибелі.
7
Ні в якому разі не намагайтеся спуститися з верхніх поверхів по зовнішній стіні, ринвах, стояках або використовуючи скорочення простирадла і мотузки - падіння без відсутності спеціальних навичок найчастіше неминуче. Стрибати з вікна висотки, починаючи з 3-го поверху - не менш небезпечне. Це може бути смертельно. Якщо стрибка не уникнути, спробуйте скоротити його висоту, при земля на дах машини, навіс або квітник. Щоб пом'якшити падіння і залишитися в живих, скиньте вниз матраци, ковдри, подушки або килими.