Як повернути гроші на рахунок. заяву на повернення грошей.

При здійсненні банківських операцій людина може зіткнутися з такою неприємною ситуацією, як помилковий переказ грошових коштів з ра лічильного рахунки. Ця помилка може трапитися і з вини операціоніста, і з вини самого клієнта. Головне пам'ятати, що перераховану суму можна повернути на рахунок назад.
Вам знадобиться
  • - квитанція або платіжне доручення;
  • - паспорт.
Інструкція
1
Щоб повернути помилково перераховані гроші на рахунок, зверніться в обслуговуюче банківське відділення. При собі ви повинні мати платіжне доручення з відміткою банку та квитанцію про оплату.
2
Якщо ви є юридичною особою, крім платіжного доручення надайте лист з проханням повернути помилковий переклад. Оформіть заяву на фірмовому бланку організації на адресу начальника відділу, тут обов'язково вкажіть номер доручення, дату документа та суму переказу. В кінці напишіть, що копію документа докладаєте.
3
Якщо ви помітили помилку одразу після того, як віддали документи на переказ. В цьому випадку відразу зателефонуйте операционисту, можливо, ваш документ ще не проведений і гроші не перераховано.
4
Якщо ви відправили грошові кошти не тому постачальнику, можете попросити його повернути переклад. Для цього складіть лист на адресу тієї організації. В платіжному дорученні бухгалтер компанії повинен написати «Повернення помилково перерахованих коштів за платіжним дорученням №__ від __».
5
Бувають випадки, коли контрагент відмовляється з якої-небудь причини повертати перераховані грошові кошти. В цьому випадку вам необхідно звернутися з позовом до судової інстанції. До заяви додайте виписку з ра лічильного рахунки, платіжне доручення і рахунок, по якому ви платили.
6
Якщо ви є фізичною особою, для повернення суми на розрахунковий рахунок зверніться в обслуговуючий банк. Операціоніст запропонує написати вам заяву типової форми, зразок заповнення ви можете побачити в банківському відділенні. Не забудьте взяти з собою квитанцію, так як в форму вам потрібно буде вписати номер підтверджуючого документа і дату.
Корисна порада
Якщо помилка в перекладі була допущена співробітником банку, комісія за розрахунково-касове обслуговування повинна бути повернута на рахунок відправника.
При взаємодії з фізичними та юридичними особами держава стягує різного роду мита і штрафи, які надходять на його дохід. Фізичні, а іноді і юридичні особи здійснюють оплату цих зборів через відділення Ощадбанку за квитанціями. В тому випадку, коли сума була перерахована помилково, ви можете повернути оплату за квитанцією, звернувшись до податкової інспекції, яка веде облік всіх вступників до дохід держави платежів.
Інструкція
1
Напишіть заяву на ім'я керівника податкової інспекції з проханням про повернення помилково перерахованої суми або її частини. До заяви додайте копію паспорта. Якщо вся сума була перерахована помилково, то прикладіть до заяви та оригінали платіжних документів, підтверджуючих факт перерахування. В тому випадку, коли ви хочете повернути тільки частину грошей, додайте копію квитанції, яка повинна бути завірена розрахункової організацією, який здійснив цей платіж.
2
В заяві обов'язково вкажіть реквізити свого особового або банківського рахунку, свою поштову адресу або адресу електронної пошти, контактний телефон. Щоб отримати гроші на діючий рахунок в Ощадбанку, в пакет документів вкладіть ксерокопію першого аркуша вашої ощадної книжки. Якщо ви - довірена особа, що діє від імені підприємства, прикладіть до пакету документів копію завіреної нотаріусом довіреності.
3
Ст. 333.40 Податкового Кодексу РФ регламентує повернення коштів, які були сплачені платіжним дорученням або квитанцією Ощадбанку. Ви отримаєте свої гроші в тому випадку, коли було сплачено більше, ніж це передбачено чинним законодавством, сплачено за дії, які не обкладаються державним митом, або вами була помилково перерахована сума за дії, які вам не потрібні були. Використовуйте одну з цих формулювань в тексті заяви як підставу для повернення грошей по квитанції.
4
Згідно п.3 ст.333.40 НК РФ, написати заяву про повернення помилково перерахованих грошей ви можете протягом трьох років з дня сплати цієї суми. Повернути її вам повинні не пізніше, ніж через місяць з дня подачі заяви. В тому випадку, коли до заяви не будуть докладені всі необхідні документи, податковий орган повинен не пізніше, ніж через 5 робочих днів вислати на вашу адресу повідомлення і вказати, які вимоги вами були не виконані. Доповніть пакет документів і очікуйте надходження грошей на вказаний в заяві банківський рахунок.