Як вишивати хрестиком.

Вишивка хрестом - прекрасне хобі, що дозволяє висловити своє ставлення до світу. Почавши з простих дитячих картинок, можна перейти до справжніх творами мистецтва, для створення яких знадобиться кілька місяців копіткої праці. Це захоплення не залишить байдужим жодного поціновувача ручного творчості.
Вам знадобиться
  • - нитки муліне;
  • - канва;
  • - пяльци;
  • - голки;
  • - ножиці;
  • - схема роботи.
Інструкція
1
Знайдіть в журналах або в інтернеті схему вишивки. Для початку виберіть невелику картину, відразу подивіться, скільки знадобиться ниток муліне різного кольору, оскільки загальна вартість може виявитися пристойною. Можна також купити готовий набір для вишивання, в ньому вже будуть зібрані всі необхідні матеріали.
2
Підберіть тканину для вишивання, це може бути будь-який матеріал з рівномірним переплетенням ниток. Якщо є можливість - купіть спеціальну щільну канву. Виріжте з тканини шматок необхідного розміру (до розміру вишивки додайте по 10-12 см з кожного краю).
3
Покладіть малу частину п'яльці на стіл, зверху акуратно розкладіть тканину. Накрийте великим обручем і всуньте одне кільце в інше так, щоб тканина натяглася. Трохи затягніть гвинт і підтягніть краю тканини, розрівнюючи полотно. Коли натяг буде достатнім, затягніть гвинт до кінця.
4
Підготуйте необхідні для роботи нитки муліне. Якщо ви використовуєте недорогі нитки, купуйте відразу все необхідне кількість, оскільки номери різних партій можуть не збігатися. Крім того, перевірте муліне на лінючесть, намочіть нитка в гарячій воді і з силою простягніть через білу тканину.
5
Якщо вас чекає велика вишивка, расчертите тканину на квадрати по 10 клітин олівцем, який легко змивається. Починайте вишивати з середини і рухайтеся по спіралі, випромінює кола.
6
В схемі виберіть один з квітів і почніть вишивати нитками відповідного кольору. Коли всі деталі цього кольору будуть вишиті, на малюнку заштрихуйте непотрібні більш клітки і приступайте до наступного кольору.
7
Під час роботи не робіть вузликів. Кінчики ниток ховайте під кількома стібками. Нитка відрізуйте довжиною по лікоть, щоб було зручно вишивати. Хрестики кладіть одноманітно, так, щоб верхні нитки завжди лежали в одному напрямку.
8
Якщо вказано на схемі, деякі клітини ділите на дві частини -? однією ниткою і? інший. В такому випадку робіть стібок, встромляючи голку в центр клітини. Слідкуйте за тим, щоб верхній стібок був направлений таким же чином, як і на всій вишивці.
9
Окантовку при необхідності робіть швом «Вперед-назад голка». Такий шов виглядає набагато акуратніше і менше «гуляє», ніж звичайний шов, спрямований спочатку в одну сторону, потім в іншу.
10
Після закінчення роботи акуратно виперіть роботу, засобами для миття посуду або порошками для прання кольорової білизни. Ретельно прополощіть і злегка підсушіть. Потім пропрасуйте і виворітного боку через вологу тканину. Додатково можете трохи підкрохмалити вишивку.
Вишиті подушки називаються думочки. На них приємно полежати з чашкою чаю і неспішно поміркувати про життя. Такі подушки дарують радість не тільки своїм виглядом, але і тим, що несуть в собі тепло рук і добрі думки рукодільниць, їх виготовили.
Інструкція
1
Виберіть мотив для вишивання. Його можна знайти в інтернеті або купити готовий набір, в який входить канва, нитки, схема і голка. Якщо ви хочете все зробити самостійно, підберіть нитки муліне необхідних відтінків, купите відріз канви.
2
Обробіть краю канви. Для вишивання картин можна використовувати клей ПВА, у випадку з подушкою краще акуратно обмітати зріз канви вручну або на швейній машинці рядком зигзаг. Виберіть канву з крупним плетінням, не менше, аніж Aida 14.
3
Відступите від краю канви достатня кількість хрестиків, наприклад, по 10 з кожного боку, і почніть роботу. Якщо матеріал накрахмален, можна вишивати без спеціальних пристосувань, якщо ж ні, використовуйте пяльца, вони не дозволять канві деформуватися. Вишивайте ниткою муліне в 4-6 складань. Пам'ятайте, що при роботі над подушками, малюнок повинен бути щільним. Слідкуйте за тим, щоб закриває стібок кожного хрестика був зроблений строго в одному напрямку, так малюнок буде рівним, гладким.
4
Вишиту роботу виперіть в теплій мильній воді, висушіть в розстеленому вигляді на рушник. Пропрасуйте.
5
Виберіть тканину для наволочки подушки. Вона повинна бути досить щільною і не прозорою. Зробіть викрійку у вигляді квадрата (прямокутника) такого ж розміру, як готова вишивка. Стачайте три сторони подушки, стежте, щоб строчка проходила строго по кордону малюнка на вишивці. В четверту сторону акуратно ушийте блискавку. Якщо через вишитий малюнок просвічує тканина подушки, зробіть підкладку зі світлого бавовняного матеріалу. Надіньте наволочку на подушку.
6
Можна до кожної сторони вишивки пришити відрізки тканини шириною від трьох сантиметрів і більше. Задню частину наволочки викроїти з урахуванням збільшеного розміру передньої сторони. По бічному шву ушийте декоративний шнур, на куточки пришийте кисті. Їх можна купити в магазинах для рукодільниць.
Зверніть увагу
На них приємно лежати і їм приємно милуватися - це вишиті хрестом подушки.
Корисна порада
Створити сприятливу атмосферу Вам допоможуть різні аксесуари, наприклад, вишита хрестом подушка. Її плюси в тому, що виробники наборів для вишивання подушок пропонують багатий вибір сюжетних ліній. Це може бути вишивка геометричних фігур, народних візерунків, вишивка фрагментів картин відомих художників або дитячі малюнки.