Як в'язати в смужку.

Після кожної пов'язаної речі зазвичай залишається хоча б невеликий клубочок пряжі. Залишки копляться і чекають своєї години. Одноколірної речі з них не зв'язати, але можна подумати і зв'язати щось веселе. Наприклад, кофточку або шкарпетки в смужку або хоча б шарфик. Можна пов'язати різнобарвне виріб, на якому вузлів майже не буде.
Вам знадобиться
  • - залишки пряжі;
  • - спиці.
Інструкція
1
Зазвичай майстрині намагаються підібрати різнокольорові нитки так, щоб вони були однаковими по товщині. Якщо у вас багато залишків приблизно однаковою пряжі, ніщо не перешкодить вам зв'язати нове оригінальне виріб з них. Але можна поступити і прямо протилежним способом, тобто в'язати одну смужку з дуже товстої нитки, а іншу - з дуже тонкою. Вийде щось на зразок гофрованого полотна. Перехід від одного кольору до іншого робиться приблизно однаково. В'язати смужки зручніше на прямих спицях, але можна використовувати і кругові.
2
Довяжіте до початку смужки. На початку ряду прикріпіть нову нитку, але стару не обривати. Кінчик нової нитки простягніть по верху петель, що знаходяться на лівій спиці. Полотно в смужку краще виглядає, якщо воно пов'язане панчішної або хусткової в'язкою. Можна в'язати і гумкою, але в будь-якому випадку візерунок повинен бути досить простим. При в'язанні гумкою необхідно відразу визначити, де у вас буде лицьова сторона. Починати нову смужку краще з лицьового ряду. Пров'яжіть його одними лицьовими. Наступний ряд в'яжіть лицьовими і виворітними, розташовуючи їх над відповідними петлями попередніх рядів.
3
Зв'яжіть смужку потрібної ширини і закінчите її виворітні поруч. Нитка попереднього кольору обмотайте один раз навколо тієї, яку ви тільки що закінчили в'язати. Кантову петлю можна як знімати, так і провязивать. Це залежить від того, як ви збираєтеся скріплювати деталі між собою. Якщо у вас буде шов на деякій відстані від краю, знімайте початкову петлю точно так само, як і при в'язанні однотонного полотна. Збираючись пов'язувати деталі гачком або зшивати "петля в петлю", пров'язуйте кромочную. Це потрібно, щоб краї смужок повністю збігалися.
4
Смуги на кругових спицях в'яжуть приблизно так само. В цьому випадку дуже важливо запам'ятати, де у вас початок ряду. Зазвичай це видно, місце з'єднання вироби в коло трохи розтягнуто і трохи товщі. Але так буває не завжди. Тому початок ряду краще помітити. Пров'яжіть ниткою першого кольору фрагмент потрібної ширини. З виворітного боку прикріпіть другу нитку. В даному випадку краще це зробити подвійним вузлом. Кінець нової нитки теж можна прокласти за попереднім ряду, щоб він опинився всередині нових петель. Першу нитку теж не обривати. Залиште її на час у спокої. Провязав смужку на потрібну ширину, простягніть першу нитку по вивороту і закрутіть навколо тієї, з якої ви в'язали смужку , одним витком.
Зверніть увагу
При виконанні смуг на спицях обривайте нитка тільки в тому випадку, якщо ви твердо впевнені, що більше цим кольором в'язати не будете. Кінець нитки прокладете по верху знаходяться на лівій спиці петель, щоб він опинився всередині полотна.
Корисна порада
При в'язанні смуг гачком нитку краще обривати. Залиште "хвостик" довжиною 3-4 см. Зіставте його з кінцем нитки нового кольору і прокладете обидва по стовпчиках попереднього ряду. Цікаві ажурні смуги виходять при в'язанні на вилці. Зв'яжіть кілька смуг "раковинами" або іншим ажурним візерунком і скріпіть їх між собою гачком.
Смугасті вбрання та аксесуари ручної роботи виглядають невигадливо, і в той же час ошатно. Вони не вимагають копіткого і довготривалого виконання - рукодільниці достатньо бути уважною і акуратною. Уміння в'язати смуги різних кольорів дозволяє господиням використовувати всі залишки пряжі від інших робіт для створення нових унікальних речей. За допомогою горизонтальних або вертикальних ліній на одязі можна завуалювати недоліки фігури і приготувати виріб для людини будь-якої статі і віку.
Вам знадобиться
  • - пряжа двох або більше квітів;
  • - ескіз майбутнього наряду;
  • - ємності для клубків;
  • - наперсток для жаккарда.
Інструкція
1
Підберіть оптимальне поєднання різнокольорової пряжі і продумайте порядок чергування смуг на виробі, щоб отримати гарне багатобарвне в'язання. Все нитки обов'язково повинні бути однієї товщини! Починаючої умільці рекомендується спочатку зв'язати смуги з двох послідовно чергуються кольорів. Добре, якщо більш темний тон візерунка буде поєднуватися з елементами обробки: Бейко, манжетами, каемкой кишень та іншими. Це додасть речі завершеність.
2
Спробуйте виконати горизонтальні смуги . Для цього потрібно набрати на спиці необхідну кількість петель і зв'язати кілька рядів одним кольором. Товщину смужок вибирайте індивідуально. Пряжу іншого забарвлення починайте вводити в роботу тільки з лицьового ряду!
3
Покладіть клубки ниток різного кольору в спеціальні ємності для жаккарда (різнобарвного візерункового в'язання), щоб вони не переплуталися. Виконайте кромочную петлю новим кольором і починайте в'язати лицьовій ряд. Роблячи другу смугу, стежте за освітою нитяних протяжок зліва роботи: вони не повинні ні вільно обвисати, ні затягувати в'язане полотно.
4
Освойте в'язання вертикальних смуг. В цьому варіанті двох-або багатоколірного візерунка пряжа нового кольору також вводиться завжди в особовому ряду. Зв'яжіть спочатку необхідну кількість лицьових петель (залежно від товщини майбутньої смужки) з однієї робочої нитки. Потім покладіть на цю нитку пряжу з неробочого клубка, утворюючи перехлест. Ця хитрість допоможе акуратно протягувати нитки через виворіт речі.
5
В'яжіть наступну смугу, стежачи за протяжками. Чим ширше ви робите візерунок, тим частіше рекомендується закріплювати виворітні нитки перехльостами. Так вони не будуть стягувати роботу.
Корисна порада
Якщо вам вдалося правильно пов'язати горизонтальні смуги, то з «обличчя» вироби повинен бути чіткий перехід кольорів один в іншій. З вивороту ж будуть послідовно чергуватися ряди додаткових смужок. При в'язанні вертикальних смуг зручно користуватися спеціальним наперстком для жаккарда. Він допоможе акуратно протягувати робочу нитку, щоб вона не сплуталася з неробочої. Це особливо важливо, коли послідовно вив'язується багато різнокольорових смужок - адже чим більше використовується ниток, тим складніше робота.