Як в'язати високу горловину. Як в'язати горловину светра з відворотом.

Светр або плаття з високою горловиною взимку просто незамінні. Комір-стійка і горло захистить, і виглядає красиво. Фасонів високих комірів досить багато, але найчастіше він щільно облягає шию. Найзручніше в'язати таку горловину по колу.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - 5 спиць по товщині пряжі.
Інструкція
1
Виміряйте висоту шиї. Висота коміра повинна бути трохи більше, оскільки він зазвичай робиться з невеликим відворотом. Додайте до міркою ще сантиметрів п'ять.
2
Светр з високою горловиною почніть в'язати зверху. Комір виконується гумкою 1х1 або 2х2. Зв'яжіть зразок. В'язати виріб зверху можна двома способами - регланом або клинами. У першому випадку кількість петель має ділитися на 6, у другому - на 4. Це важливо для основної частини виробу, але правильно розподілити петлі потрібно відразу. Якщо загальна їх кількість не ділиться на вказане число, округлятимете в більшу сторону.
3
Наберіть потрібну кількість петель і замкніть в'язання в коло. При в'язанні реглана на поличку і спинку доводиться по 1/3 від загальної кількості, а на рукави - по 1/6. При виконанні вироби клинами на кожній спиці знаходиться? від загального числа петель. Якщо ви ще не дуже досвідчена майстриня, пров'яжіть перший ряд одними лицьовими. Запам'ятайте, де у вас початок ряду. Його можна як-небудь помітити - наприклад, вузликом.
4
Починаючи з другого ряду, в'яжіть гумку 1х1 або 2х2. Можливі й інші види цього малюнка. В'яжіть прямо, без додатків і убавленій, до початку реглана або клинів. Щоб гумка вийшла рівною, використовуйте маленьку хитрість. Виворітні петлі робіть трохи тугіше, ніж лицьові. У вас повинна вийти «труба». Дов'язати її до потрібної довжини, переходите до виконання реглана або клинів. У першому випадку лінії будуть проходити по місцях з'єднань полички і спинки з рукавами, у другому - по центру кожної деталі.
5
Високу горловину можна пов'язати і знизу. Як правило, в цьому випадку рукав роблять втачним. Зв'яжіть всі деталі. Останні ряди краще не закривати, а зняти на додаткову спицю або на нитку. Зшийте деталі. Рівномірно розподіліть петлі останнього ряду на 4 спиці. В'яжіть комір по колу гумкою 1/1 або 2/2 до потрібної висоти. Закінчите в'язання звичайним для гумки способом, тобто лицьову петлю закривайте лицьовій ж, виворітну - виворітного.
6
Якщо кофта із застібкою, можна пов'язати високий комір подвійний гумкою. При напрямку в'язання зверху вниз наберіть на спиці в 2 рази більше петель, ніж потрібно за зразком. Такий комір зручніше виконувати на спицях з волосінню. Перший ряд пров'яжіть звичайної гумкою 1х1. Починаючи з другого над лицьовою в'яжіть лицьову, виворітну знімайте непровязанной, прокладаючи нитка перед нею. Зв'язавши горловину на потрібну висоту, пров'яжіть попарно лицьові петлі з виворітними. При в'язанні коміра подвійний гумкою знизу вгору доберіть з останнього ряду кількість петель, рівну того, що вже є на спицях.
Корисна порада
Бувають ситуації, коли петлі останнього ряду закриті. Наприклад, ви хочете оновити виріб, але не можете визначити, в якому напрямку воно пов'язане. Наберіть петлі з останнього ряду. Їх кількість залежить від товщини ниток. При в'язанні светри з дуже товстої пряжі можна набирати 1 петлю з кожної «косички». Якщо нитки тонкі, то нових петель може бути і дві, і три з кожної «косички».