Як намалювати кулю олівцем. Як намалювати правильно падаючий м'яч.

Зображення простих фігур - важливе завдання на етапі навчання малюванню. Одна з таких постатей - кулю . Щоб його намалювати, спочатку вам потрібно буде зобразити коло, в якому потім штрихуванням позначити світлотіні.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - графітний олівець.
Інструкція
1
Першим ділом постарайтеся зобразити рівну окружність - основу кулю а. У потрібній вам частини аркуша проведіть пряму лінію і в її центрі відзначте точку. Через цю точку проведіть таку ж по довжині лінію перпендикулярно першої. Нехай лінії будуть ледве помітні. Ви можете використовувати лінійку для визначення центру, але краще вчіться користуватися окоміром - якщо ви маєте намір надалі займатися малюванням, це вам стане в нагоді не раз.
2
Намалюйте коло, з'єднавши 4 крайні точки перетинання ліній. Не турбуйтеся, якщо не виходить рівне коло з першого разу - просто намагайтеся малювати його, поки не вийде. При необхідності зітріть зайві лінії, коли коло буде готовий.
3
Наступний етап - створення об'єму. Це досягається за рахунок накладення тіней. Приміром, світло падає зліва і зверху. Позначте точкою саму освітлену частину кулю а. А штрихом відзначте ширину тіні.
4
Тепер проведіть діаметр кулю а через його центр, перпендикулярно напрямку падаючого світла. На базі відрізка діаметра намалюйте еліпс. Його призначення - позначити межі світла і тіні.
5
Умовно кулю ділиться на кілька частин залежно від ступеня освітленості. Одна частина освітлена сильно, інша - слабо, третя - темніше, четверта знаходиться в тіні. Позначте ці області різної освітленості, спочатку подумки. Для наочності можете помістити у себе перед очима який-небудь фізичний предмет у формі кулю а. Саме освітлене місце, що відбиває світло, називається відблиском. Ви можете просто пам'ятати про нього або позначити на папері.
6
Навколо відблиску буде світла пляма, навколо нього - півтінь (поступовий перехід від світла до тіні), а також сама тіньова область. Намалюйте тінь за допомогою дугоподібних штрихів.
7
Тепер переходите до штриховке. Якщо малюєте олівцем, просто залиште область відблиску недоторканою. Світлу область зробіть світло-сірої, штрихування повинна стає темніше в напрямку тіні. Використовуйте дугоподібні штрихи, паралельні контуру кулю а, а потім розходяться радіально від відблиску до тіні. Відзначте рефлекс більш світлим порівняно з падаючої тінню (рефлекс - це відображення від поверхні, на якій знаходиться кулю ).
8
Намалюйте корпусні тінь (що відкидається кулю ом на поверхню). Чим далі від кулю а, тим тінь світліше. При денному освітленні вона менш чітка, при штучному - більш чітка.
9
При необхідності зобразите предметну площину і фон.
Зверніть увагу
Не користуйтесь ластиком занадто часто, щоб не пошкоджувати папір. Вибирайте якісний м'який ластик.
Корисна порада
Якщо ви раніше не малювали, спочатку потренуйтеся в штриховке і навчитеся правильно тримати олівець.
Сферою називається поверхню кулі. Куля - геометричне тіло; сукупність усіх точок простору, які знаходяться на відстані, що не більшому заданого від центру. Це відстань називається радіусом кулі. Уміння правильно малювати сферу є одним з базових для художника, адже сферичну форму мають багато об'єктів (або їх складові частини), які йому належить зафіксувати на папері чи полотні. Основним завданням тут є передача обсягу кулі на площині за допомогою світлотіні.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу формату А3;
  • - мольберт;
  • - олівці різного ступеня м'якості;
  • - ластик.
Інструкція
1
Почніть малювання з уявного уявлення сфери на аркуші паперу: визначте на ньому місце і розмір майбутньої сфери. Проведіть 2-3 пересічні в одній точці прямі лінії і відкладіть від точки їх перетину однакові відрізки, рівні радіусу кулі. Не натискайте на олівець. В кінцевому малюнку цих ліній не повинно бути видно, вони потрібні тільки для побудови контуру кулі. Для цієї мети краще використовувати твердий олівець.
2
З'єднайте отримані точки в правильну окружність. Потім визначте, з якого боку на кулю падає світло. Уявіть площину, розташовану перпендикулярно променю світла і ділить кулю навпіл - на освітлене і затінене півкулі. Область, що знаходиться на кордоні цих двох півкуль є самою затіненій частиною кулі.
3
В точці, на яку перпендикулярно падає світло, знаходиться сама освітлена частина сфери - відблиск. З протилежного боку кулі розташовується рефлекс - відображення падаючих променів світла від горизонтальної поверхні, яке м'яко висвітлює кулю знизу. Визначте контури тіні, що падає від кулі на площину стола.
4
Тепер штрихами, що накладаються за формою кулі, передайте плавні світлові переходи: від світлого відблиску поступово переходячи до півтіні, потім до найтемнішої частини кулі - власної тіні, і далі, на затінену частину кулі, де відбувається поступове висветленіе його поверхні рефлексом. При малюванні найбільш темних ділянок використовуйте самий м'який олівець. Для створення ефекту висветленія можна користуватися ластиком.
5
Так само, за допомогою світлотіньових переходів, прорисуйте падаючу тінь. Вона більш інтенсивна, ніж власна тінь кулі, і має трохи розмиті межі. Найтемнішої точкою вашого малюнка буде місце зіткнення кулі з поверхнею столу.
6
Важливо, щоб контури кулі були різко окреслені й не «вирізали» його із загального фону. Доможіться повної ілюзії об'ємності м'якими контурами і світлотінню, що викликають враження заокругленості форми кулі.