Як вибрати ріжкову кавоварку.

В ріжкової кавоварці напій готується під високим тиском пари. Такий тип кави - зі смачною і запашною пінкою - іменується «еспресо», і тому ріжкові кавоварки також називають еспресо-кавоварками. Щоб зварити каву в такому агрегаті, треба заповнити резервуар водою, а ріжок - меленими добре утрамбованими зернами кави.
Інструкція
1
Визначте, який тиск пара вам необхідно. Ріжкові кавоварки з тиском в районі 4 бар нагрівають воду в замкнутій ємності, а коли тиск досягає межі, відкривають спеціальний клапан і пропускають пар через мелену каву. При цьому пар буває дуже гарячим, що робить багато сортів кави менш ароматними, ніж вони є насправді. Однак перегрітий пар підсилює дію кофеїну; напій виходить особливо бадьорить. Кава готується приблизно дві хвилини. Більш дорогі ріжкові кавоварки (з тиском близько 15 бар) працюють за допомогою електромагнітного насоса з термоблоком, який підігріває воду таким чином, щоб кава зберігав всю повноту смаку та аромату. Напій готується за півхвилини.
2
Подивіться на матеріал, з якого зроблений ріжок. Метал краще, ніж пластик: кава оптимально прогрівається, виходить більш насиченим і щільним.
3
Вирішіть, який обсяг вам необхідний. Ріжкові кавоварки «простіше» оснащуються невеликим резервуаром (до 0,6 л). У кавоварки з більш високим тиском можна налити до 1,5 літрів води, але навіть у цьому випадку можна приготувати тільки 1-2 чашки кави одночасно.
4
Подумайте, які кавові напої вам особливо подобаються. Наприклад, в комбінованих кавоварках може матися функція приготування капучино. Система збивання молока в цьому випадку буває автоматичної (є спеціальний резервуар для молока) і механічною (є тільки трубочка з насадкою). У першому випадку збити густу пишну піну простіше.
5
З'ясуйте, чи зручно вам буде купувати і використовувати фасований кави. У деяких комбінованих кавоварках можна готувати напій в чалдах - одноразових упаковках з порційно розфасованим меленим спресованим кави між двома шарами фільтрувального паперу. Ріжкові кавоварки з чалдами легкі у використанні і швидко очищаються після цього. Проте коштують вони помітно дорожче звичайних.
Кофемолка з жорнами - це фактично млин. Кава перемелювали такими кавомолками ще в стародавні часи. Жорна тоді були кам'яними, а крутити їх доводилося вручну. Сьогодні в кавомолки зазвичай вбудовуються металеві жорна, та й сам пристрій працює від електрики. Але суть не змінилася, і така кавомолка - це як і раніше ідеальний спосіб отримати каву потрібного помелу.
Інструкція
1
Жерновая кавомолка працює таким чином. У неї є жорна, між якими поміщаються кавові зерна. Один з жорен рухається, завдяки чому зерна стираються в порошок. Самі жорна зовсім не обов'язково мають циліндричну форму, вони можуть бути, наприклад, конічними. Перед тим, як почати помел, встановлюють відстань між жорнами, саме воно визначає ступінь помелу. Використовувати жорно кавомолку просто необхідно для багатьох типів автоматичних кавоварок і кавових машин, для яких дуже важливий помел, адже інакше дорогий пристрій може вийти з ладу. Електрична жорна кавомолка зазвичай кілька дорожча, ніж ножова, так як вона забезпечує більш якісний і рівномірний помел.
2
Кофемолка з жорнами буває двох типів: електрична і ручна. Ручними пристроями люди користуються дуже давно, їх особливість в дуже невисокою ціною і в особливій атмосфері, яку така кавомолка створює в кухні. Тим не менш, вона гарна тільки тоді, коли у вас достатньо часу, щоб молоти собі вранці зерна на каву. Процес зазвичай займає від 5 до 20 хвилин, і не всі готові виділяти такий час вранці.
3
Серед ручних жорнових кофемолок можна виділити так звану «турецьку» кавомолку, яка призначена спеціально для приготування кави для турки: помол виходить просто ідеальний. У будь-якому випадку, незважаючи на деякі незручності, пов'язані з використанням ручної жорновой кавомолки, на якості помелу це ніяк не позначається. Якщо ви хочете заощадити або нечасто п'єте каву, це ідеальний варіант. В інших випадках краще використовувати електричний пристрій.
4
Обсяг жорновой кавомолки зазвичай не надто важливий. Її особливість у тому, що можна засипати всередину будь-яку кількість зерен (в межах допустимого обсягу) та отримати якісний помол, в той час як ножова кавомолка добре справляється тільки з рекомендованим обсягом, а якщо зерен менше, то помел буде не дуже хорошим. Тому обсяг, як параметр при виборі жорновой кавомолки, буде важливим, тільки якщо ви обираєте пристрій, щоб готувати каву в більшій кількості, наприклад, для офісу. У продажу найчастіше зустрічаються пристрої, розраховані на 200-300 грам, але це не означає, що потрібно молоти відразу стільки кави.
5
Наступний параметр - потужність апарату. Жорнові кавомолки завжди мають досить високу потужність, але пов'язаний цей параметр, як правило, не зі швидкістю виконання помелу, а з площею жорен: підвищення ефективності пристрою досягається саме таким чином. Чим більше потужність, тим більше кави пристрій може перемолоти за один раз.
6
Зверніть увагу на міцність корпусу і деталей кавомолки. Найчастіше головним параметром, що впливає на її працездатність, є самі жорна, тому відкрийте техпаспорт пристрою і з'ясуйте, з якого металу вони зроблені. Якщо вони мають титанове напилювання, це значно підвищує їх довговічність.
7
В цілому, не рекомендується купувати електричні жорнові кавомолки невідомого бренду. Всі жорнові кавомолки, виготовлені відомими виробниками, довговічні і мають хорошу якість, так як сам механізм пристрою досить простий, тут не застосовуються всілякі незвичайні технології.
8
Напевно, найважливіший параметр при виборі жорновой кавомолки - це кількість ступенів помелу, які в ній є. Чим їх більше, тим краще. Бажано купувати пристрій, де не менше 6 ступенів помелу, але і більше 10 вже мало кому потрібно.
9
Можна придивитися до різних додаткових параметрах, що впливає на зручність використання кавомолки. Наприклад, це дозатор: пристрій, який дозволить вам отримати точну кількість кави в грамах. Деякі кавомолки мають вбудований темпер, щоб відразу робити «таблетки» для комбінованих кавоварок (хоча самі кавоварки з цим теж непогано справляються). Всі додаткові опції потрібні тільки для вашого комфорту, на якість кавового помелу вони ніяк не впливають.