Як робити парафінові ванни. парафінові ванночки стаття.

Парафінотерапія - професійна SPA-процедура, яку можна проводити в домашніх умовах. Розплавлений в'язкий парафін не тільки пом'якшує і знімає втому, а й допомагає зменшити болі при артриті.
Вам знадобиться
  • - медичний парафін;
  • - розігріваюче пристрій;
  • - поліетиленові мішечки;
  • - махрові шкарпетки;
  • - рушник;
  • - крем для рук.
Інструкція
1
Парафінові ванни ідеально підходять для поліпшення стану шкіри рук і ніг. Щоб взяти лікувальну ванночку, купите в аптеці медичний парафін і спеціальну ємність для його розігріву. Покупне пристрій, до речі, можна замінити будь емальованому посудом з високими краями; головне, щоб в неї могли повністю поміститися стопи або кисті рук.
2
Розтопити на водяній бані 2-3 кг парафіну, уникаючи попадання в нього води. За цей час підготуйте шкіру до процедури, наприклад, зробіть пілінг скрабом і нанесіть зволожуючий крем.
3
Щойно парафін розтопиться, перевірте, чи не занадто він гарячий. Температура ванночки повинна бути теплою і не обпалювати шкіру, якщо капнути на зап'ясті. Опустіть руки або стопи в розтоплений парафін на 10 секунд, потім витягніть і потримайте стільки ж часу на повітрі.
4
Повторіть процедуру близько 7-8 разів доти, поки на шкірі не утворюється товстий шар парафінових «носочков» або «рукавичок». Потім надіньте на руки або ноги поліетиленові мішечки, а зверху - махрові рукавиці або шкарпетки. Почекайте 30 хвилин.
5
Через півгодини зніміть теплі речі і поліетилен, потім акуратно подденьте край парафінової маски і видаліть її. Протріть шкіру рук або ступень вологим рушником, нанесіть живильний крем.
6
Приймайте такі ванночки не частіше 2 разів на місяць. Завдяки підвищенню температури шкіри на 1-2 градуси парафін стимулює кровообіг, покращує обмінні процеси, робить шкіру бархатистою і зміцнює нігті. Уже після першої процедури шкіра стане гладкою та еластичною.
Зверніть увагу
Парафінотерапія має ряд протипоказань, серед яких пошкодження шкіри, опіки, вугрі, а також варикоз та інфекційні захворювання. Перед застосуванням цієї процедури обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.
Корисна порада
Чи не розігрівайте використаний парафін повторно, так як він втрачає свої корисні властивості.
Серед популярних процедур по догляду за собою знаходяться парафінові ванночки , побалувати себе якими можна і в домашніх умовах. Вони роблять шкіру більш гладкою, зменшуючи лущення і усуваючи невеликі зморшки.
Вам знадобиться
  • - парафін,
  • - посуд для його розтоплення,
  • - крем для рук,
  • - рукавички.
Інструкція
1
Спочатку шкіру необхідно очистити за допомогою пілінгу. Потім на руки наноситься особливий крем, завдяки якому рідкий парафін не прилипає до шкіри. Принцип дії процедури заснований на тому, що до складу парафіну входять особливі з'єднання, які наділяють його здатністю повільно віддавати тепло. Завдяки даній властивості шкіра нагрівається поступово, пори розширюються і вбирають корисні речовини, а дрібні зморшки розправляються при утворенні плівки з парафіну. Особливо корисні подібні ванни в холодну пору року, коли шкіра відчуває на собі агресивні впливу природи і лущиться. Рекомендується проводити подібну процедуру не рідше одного разу на місяць. Парафінові ванночки в домашніх умовах можна робити як для рук, так і для ступень.
2
Парафін розігрівається на водяній бані або ж у спеціальному апараті для прийняття парафінових ванн, для посилення ефекту від процедури можна додати в нього кілька крапель будь-яких ароматичних масел. Первинна кількість матеріалу досить велика, не менше двох кілограмів, так як кисті повинні занурюватися в розтоплений парафін повністю.
3
Руки занурюються в парафін, температура якого повинна бути приємною, і витримуються в ньому 10 хвилин для утворення на них тонкої плівки. Після цього їх загортають в поліетилен, зверху надягають теплі рукавиці. Для спрощення процесу можна використовувати тонкі рукавички з поліетилену або звичайні пакети для харчових продуктів, так як саме обгортати руки поліетилен, коли на них воскова плівка, самостійно не надто зручно. Через чверть години плівка знімається, а шкіра ополіскується прохолодною водою для того, щоб пори звузилися. От і вся відповідь на питання про те, як робити парафінові ванночки.
Зверніть увагу
Парафін набувається в будь-якій аптеці або ж магазинах, що спеціалізуються на товарах для салонів краси. В цьому випадку він очищений і підходить для використання, не дратуючи шкіру, що може статися при використанні звичайних свічок.