Як виготовити самому трафарет. Як самій зробити трафарет.

Часом у процесі творчості з'являється необхідність нанести якийсь малюнок, але далеко не кожен може зробити це від руки - малювати вміють далеко не всі. В цьому випадку на допомогу може прийти трафаретний техніка. Ви можете знайти готовий узор в книзі або в інтернеті, перенести його на папір і зробити відмінний трафарет.
Інструкція
1
Переконайтеся, що у вас є все, що необхідно для роботи: - Папір, на якій потрібно буде намалювати ескіз. Підійде папір для принтера або альбомний ліст.- Прозора калька.- Різак (канцелярський ніж), дуже острий.- Олівець, лінійка, ластик.
2
На аркуші олівцем накидайте ескіз вашого трафарету. Продумайте візерунок дуже ретельно, особливу увагу приділіть тонким перемичках. Пам'ятайте, що якщо ви зробите їх занадто тонкими, то надалі трафарет в цих місцях може порватися.
3
Якщо ви хочете використовувати ваш трафарет не один раз, а декілька, то перенесіть готовий узор на картон. Пам'ятайте, що картон не повинен бути гофрованим або крейдованим. Найкраще взяти картон від коробок, в яких продають пластівці або крупу.
4
Щоб перенести малюнок, використовуйте кальку і копіювальний папір. Перенісши малюнок на картон, обведіть його кульковою ручкою або фломастером, щоб лінія, по якій ви будете вирізати трафарет, стала виразніше.
5
Тепер, щоб фарба не вбиралася в трафарет при роботі і не псувала його, а також для загальної міцності візьміть широкий скотч і проклейте їм картонку з трафаретом. Краю трафарету надалі проклейте ще раз, загортаючи при цьому скотч в іншу сторону - це додасть трафаретом міцності і з ним зручніше буде працювати.
6
Тепер візьміть різак або канцелярський ніж і акуратно виріжте трафарет. Добре, якщо візерунок трафарету у вас симетричний - в цьому випадку можна просто скласти трафарет навпіл по центру і вирізати тільки один раз.
7
При вирізанні по контурам трафарет покладіть на тверду рівну поверхню, найкраще підкласти щось таке, що не шкода зіпсувати, адже різати ви будете наскрізь.
8
При різанні будьте дуже акуратні - НЕ поріжте, по-перше, а по-друге, намагайтеся не розрізати тонкі перемички в візерунку, щоб не зіпсувати його. Після того, як ви зробили трафарет, можна проклеїти і інші його краю скотчем, тільки робіть це акуратно, щоб не зіпсувати малюнок.
9
За допомогою такого трафарету ви зможете нанести візерунок будь-якими фарбами і куди завгодно, головне - щоб фарби не були занадто рідкими і не терпли під трафарет. Для нанесення краще використовувати розпилювач або поролоновий спонж.