Як визначити вид оперативної пам'яті.

Іноді користувачеві персонального комп'ютера потрібно визначити тип оперативної пам'яті , яка знаходиться в його комп'ютері або лежить перед ним, тобто визначити за зовнішнім увазі. Це можна зробити за допомогою простого аналізу.
Вам знадобиться
  • Планка оперативної пам'яті.
Інструкція
1
На поточний момент існує кілька типів пам'яті , які активно використовуються при складанні комп'ютерів донині: DDR3, DDR2, DDR, DIMM і SIMM. Відразу ж варто зробити застереження, що останні 2 види пам'яті використовуються в системних блоках досі, але такі раритети вже давно не купити.
2
SIMM. Планка цього типу пам'яті розрахована на 30 контактів. Сфера застосування - комп'ютери з використанням процесорів серії 286, 386 і 486. Також є різновид - SIMM на 72 контакту, яка йшла комплектом до процесорів 486 серії і Pentium-I.
3
DIMM. Даний вид пам'яті - це всього лише інша назва більш відомого типу SDRAM. DIMM стали основою для процесорів Intel Pentium і активно випускалися аж до 2001 року. Якщо SIMM має всього один жолобок, як і інші сучасні плати, то DIMM містить вже 2 желобка на контактній доріжці. Це єдине вагоме відміну на зовнішній вигляд.
4
DDR вийшов після SDRAM і став його послідовником. Перша поява датована 2001 роком. Нововведення цього типу пам'яті полягало в подвійній передачі даних за один такт. За зовнішнім увазі стає ясно, що з появою нових моделей планок пам'яті , кількість контактів значно збільшується. Для DDR- пам'яті це значення дорівнює 184.
5
DDR2 - вдосконалений варіант DDR. Основне нововведення - подвійне збільшення швидкості передачі даних за один такт. При огляді пам'яті DDR2 зверніть увагу на смугу контактів, їх кількість дорівнює 240.
6
DDR3. Зовні цю модель буде досить важко відрізнити від моделі минулій серії, це пов'язано з схожістю розташування контактів. Однак однакову кількість контактів не робить їх електронними аналогами. Єдина ознака, за яким можна відрізнити одну згадку від іншого - напрям желобка на контактної лінії. Якщо жолобок дивиться на мікросхему, дана планка містить DDR3, інакше DDR2.
Від типу і обсягу оперативної пам'яті в значній мірі залежить швидкодія комп'ютера, тому самий простий і доступний апгрейд - додати модуль пам'яті, якщо на материнській платі є вільні слоти. Для коректної роботи комп'ютера краще використовувати модулі з однаковими характеристиками. Визначити тип встановленої пам'яті можна різними способами.
Інструкція
1
Є безліч програм, які визначають конфігурацію комп'ютера і типи комплектуючих пристроїв. Багато з них поширюються безкоштовно. Скачайте SiSoft Sandra і встановіть на своєму комп'ютері. Запустіть програму. В розділі «Інформаційні модулі» знайдіть значок «Зведена інформація» і клацніть по ньому. Через деякий час з'явиться інформаційне вікно, в якому містяться відомості, в тому числі і про встановлену пам'яті. Майте на увазі, що для безкоштовного скачування доступні тільки старі версії SiSoft Sandra.
2
Програма CPU-Z, що дозволяє визначити конфігурацію комп'ютера, поширюється безкоштовно. Після установки виробляється аналіз конфігурації. Результат видається у вигляді вікна. Зайдіть у вкладку Memory, щоб дізнатися тип і характеристики пам'яті, встановленої на вашому комп'ютері.
3
Якщо з якихось причин ви не можете скористатися першими двома способами, вимкніть комп'ютер від електромережі. Відверніть стягують гвинти і зніміть бічну панель. На материнській платі знайдіть слот з модулем пам'яті - це найменша за розміром зовнішня карта. Відтягніть донизу пластмасові засувки, якими модуль фіксується в слоті, і витягніть його.У даний час в комп'ютерах використовуються три типи ОЗУ: DDR SDRAM, DDR2 SDRAM, DD3 SDRAM. Пам'ять типу SDRAM пішла в минуле і підходящу планку, швидше за все, вам доведеться купувати з рук. Знайдіть назву фірми-виробника та тип пам'яті на модулі.
4
Якщо тип пам'яті ніяк не позначений, спробуйте визначити його самостійно. Модулі розрізняються за кількістю контактів: - SDRAM - 168; - DDR - 186; - DDR2 - 240; - DDR3 - 240.І по розташуванню ключів (прорізи на контактній площадці). Це зроблено тому, що DDR, DDR2 і DDR3 не є сумісними. Модуль пам'яті DDR, якби вдалося вставити його в слот для DDR2, не став би працювати і навпаки. На планці SDRAM 2 прорізи.