Як провести піар кампанію.

Піар-кампанія - комплексний захід, під час якого в рамках єдиної концепції та відповідно до одного загальному плану використовуються різні технології впливу на громадську думку в різних цільових аудиторіях. Це формування іміджу тієї чи іншої людини, продукту, послуги і т.д.
Вам знадобиться
  • - комп'ютери та ноутбуки з виходом в інтернет;
  • - телефони;
  • - щоденники;
  • - поліграфічна продукція (візитки, листівки, буклети і т .буд.);
  • - сувенірна та промо-продукція (вироби з логотипом, пробники і т.п.);
  • - приміщення для проведення заходів.
Інструкція
1
Дослідіть, ідентифікуйте стан цільової аудиторії. Глибоко проаналізуйте настрій і очікування представників спільнот. На даному етапі важливий психологічний підхід.
2
Визначте проблемні ситуації, які можуть виникнути при проведенні піар-кампанії. Знайдіть логічну опору, на якій будуватиметься піар-кампанія. Проаналізуйте так званий піар-ландшафт - безліч взаємопов'язаних акцій у сфері суспільних відносин, спрямованих на одну цільову аудиторію. Пам'ятайте, що вашу компанію повинні помічати і відрізняти від інших. Отже, тут уже потрібно творчий підхід.
3
Приділіть увагу «режисурі» комунікацій, організації групової поведінки. Тут потрібен соціальний підхід.
4
Спроектуйте і розплануйте кампанію. Фахівці називають це «програмуванням» піар-кампанії. Зверніть увагу на такі позиції, як стратегічне планування (виділіть основну та проміжні цілі і подивіться на кампанію «поглядом верховного головнокомандувача»). При цьому приділіть належну увагу і оперативним планом; в даному випадку стратегічні цілі будуть конкретизовані в певних часових рамках і розподілені по циклах розвитку і сходами вирішення маркетингових завдань.
5
Зафіксуйте необхідні типи піар-звернень та каналів доставки інформації до аудиторії (подивіться на піар-компанію «поглядом командуючого фронтом»).
6
Складіть план-графік і ситуативний план, який допоможе вам вирішувати несподівано виникаючі завдання (подивіться на піар-компанію «поглядом командира роти або взводу»). Зафіксуйте час організації компанії, місце її проведення, фінансування, склад виконавців тощо.
7
Оцініть проміжні результати. Основні методи - соціологічне опитування, моніторинг ЗМІ, формування фокус-груп (по 12-15 осіб) і навіть просто метод спостереження. Скоректуйте подальші дії в залежності від підсумків.
Зверніть увагу
Визначати ефективність завершилася піар-кампанії не повинні її організатори! Доручіть аудит незалежним експертам, які не зацікавлені у справах «героя» піар-кампаніі.В сучасних ЗМІ від 20 до 80% матеріалів - в тій чи іншій мірі піар.