Як зробити свій хаб в мережі.

Хаби необхідні не тільки для того, щоб напряму з'єднувати комп'ютери. Це ще й потужний інструмент файлообміну, а також зручний користувальницький онлайн-чат. Не дивно, що деякі з сетітелі файлообмінників так чи інакше починають замислюватися про створення власного хаба.
Інструкція
1
Перш ніж починати процес створення власного хаба, визначтеся з його назвою, яке повинно бути незабутнім, щоб його впізнавали як ви самі, так і ваші майбутні по сетітелі. Як тільки ім'я придумано, зайдіть на сайт Dynamic DNS і зареєструйтеся на одному з серверів no-ip.com або dyndns.org.
2
Після того як ви отримаєте гарний зручний для запам'ятовування адресу хаба, скачайте спеціальну програму-сервер. Вона буде запускатися на вашому комп'ютері і з'єднуватися з віддаленим сервером. У більшості випадків для створення хабів використовується невелика в 1Мб програма PtokaX, що не вимагає яких-небудь особливих знань по установці.
3
Запустіть програму PtokaX і налаштуйте її для роботи. Більшість налаштувань залиште стандартними за замовчуванням, за винятком трьох пунктів. У графі «Назва хаба» впишіть ім'я хаба. У графі «Адреса хаба» вкажіть IP-адресу хаба, який ви отримали на сайті Dynamic DNS. У графі «Нік в чаті адміна» введіть той нік, який ви будете використовувати для розмов в меню «Юзери» - «Чат».
4
Натисніть на клавішу «Застосувати», а потім на функцію «Запустити хаб». Тим самим ви активуєте створений хаб.
5
Перевірте роботу вашого хаба. Для цього відкрийте DC ++, програму-клієнт для мережі Direct Connect, і зайдіть в меню налаштувань. Додайте адресу створеного хаба, натисніть на клавішу «З'єднатися», і ви опинитеся на сторінці свого хаба.
6
Не забувайте, що недостатньо просто створити власний файлообмінник і чекати появи відвідувачів. Необхідно вживати активні дії по залученню користувачів на ваш хаб, адже крім вас ніхто не знає про його існування. Тому буде незайвим зареєструвати хаб на сайті hublist.org, а також зв'язатися з адміністраторами інших систем обміну файлами, щоб вони додали ваш хаб в свій список хабів-друзів.
USB- хабом називається прилад, що дозволяє одночасно підключати до одного порту цього стандарту декілька пристроїв. Хоча такий хаб і недорогий, існує спосіб, що дозволяє дістати його і зовсім майже задарма.
Інструкція
1
Відвідайте будь-яку майстерню, де займаються ремонтом комп'ютерних моніторів. Попросіть там плату вбудованого USB-хаба від неісправново монітора. По суті, така плата - і є готовий хаб, тільки без корпусу. Навіть якщо монітор повністю виходить з ладу, плату хаба його несправність зазвичай жодним чином не зачіпає.
2
Придбайте кабель, що має з одного боку звичайну USB-вилку, розраховану підключення до материнської плати комп'ютера, а з іншого - USB-вилку квадратного перетину, призначену для приєднання до сканера або принтера.
3
Знайдіть на платі хаба контакти, розраховані на підключення зовнішнього живлення. Візьміть блок живлення від ігрової приставки Play Station Portable або аналогічний стабілізований з вихідною напругою в 5 В, розрахований на максимальний струм в 2 А. Підключіть його до відповідних контактів плати, дотримуючись полярності.
4
Спробуйте відшукати на платі контактні площадки, призначені для впайкі світлодіода. Якщо вони є, впаяти в плату, дотримуючись полярності, світлодіод бажаного кольору. Іноді відсутній і резистор для світлодіода - тоді впаяти і його. Опір цього резистора повинно бути близьким до одного кіло.
5
Встановіть плату в будь-який відповідний за розмірами корпус з пластмаси. У ньому заздалегідь виріжте отвори для роз'ємів і світлодіода. Закріпіть плату в корпусі, використовуючи її кріпильні отвори. Для цього застосуйте гвинти, гайки і стійки, зроблені зі старих авторучок.
6
Зібраний хаб з'єднайте кабелем з комп'ютером. Включіть в мережу блок живлення. Приступите до користування приладом. Ні в якому разі не підключайте до нього одночасно пристрою, сумарний споживаний струм яких (навіть не безперервний, а лише пусковий) перевищує той, на який розрахований блок живлення. У всіх випадках, не намагайтеся навіть короткочасно зняти з одного гнізда хаба більше 500 мА.