Як лікувати залежність від інтернету.

Сьогодні все більша кількість людей страждають від інтернет-залежності. Проявляється вона в тому, що людина проводить в мережі величезна кількість часу, забуваючи про роботу, особистому житті. Це призводить до замикання в собі, безсонні і проблем з спілкуванням у реальному житті.
Інструкція
1
Якщо ви усвідомили свою проблему і чітко розумієте, що страждаєте від своєї залежності, варто вжити термінових заходів. По-перше, спробуйте зрозуміти, від якої події або факту в реальному світі ви збігає у віртуальний. Найчастіше небажання зустрічатися з труднощами в реальності і веде до втечі в світ інтернету .
2
Постарайтеся перемкнути свої інтереси на щось в реальному житті. Ви можете зайнятися спортом, грати на гітарі або вчити мови. Вибирайте заняття, яке буде вам до душі, і укривайтеся за ним від ваблячого комп'ютера.
3
Обмежуйте доступ в інтернет. Різке відключення не приведе до позитивних результатів, діяти потрібно поступово. Для початку намагайтеся проводити в мережі хоча б на годину менше, ніж зазвичай. Зменшуйте годинник за комп'ютером з кожним днем.
4
Перейдіть на тариф з обмеженим трафіком. Безлімітні тарифи дозволяють необмежену ходіння по сайтах і форумах, тому доведеться від них позбавлятися.
5
Зустрічайтеся з друзями в реальному житті. Поступово переносите віртуальне спілкування в справжнє життя, відвідуйте кафе і ресторани, ходите в кіно замість переглядів онлайн. Живе спілкування затягує, ви знову відчуєте його переваги перед балаканиною в чатах і зможете подолати свою залежність.
6
Уявіть, що трапиться з вашим життям, якщо ви проведете її в чотирьох стінах перед екраном комп'ютера. Включіть фантазію і намалюйте саму страхітливу картину, яка допоможе вам зрозуміти масштаби трагедії і відвернутися від монітора.
Зверніть увагу
Залежність від інтернету, крім страшних порушень психіки, викликає і фізичні недуги. Наприклад, поганий зір, проблеми з хребтом і кровообігом.
Корисна порада
Якщо ви помітили неконтрольовану залежність від інтернету у своїх близьких або друзів, але вони відмовляються її усвідомлювати, вам варто звернутися до фахівців. Інтернет-залежність визнана психологічним розладом, і лікується вона як психотерапією, так і медикаментозно.
Існує помилкове твердження, що комп'ютерна залежність схожа на наркотичну або, приміром, алкогольної. Однак це далеко не так, тому що в першому випадку позбутися проблеми можна за допомогою застосування психологічних прийомів, у другому ж - не минути медикаментозного лікування. І це як мінімум ...
Інструкція
1
Спробуйте зрозуміти, що дає близькій людині занурення у віртуальну реальність. Цілком можливо, що з її допомогою він намагається піти від насущих проблем. Будь-яка комп'ютерна залежність - це форма протесту. Існує кілька різновидів проблеми (класифікація по об'єкту). • Залежність від комп'ютерних ігор. • Залежність від соціальних мереж. • Інтернет- залежність .
2
Проведіть паралелі між захопленням і зовнішніми чинниками. На тлі чого воно виникло? Найбільш часто проблема з'являється як наслідок сімейних негараздів або професійного вигорання. У цьому випадку необхідно допомогти людині відволіктися, відчути маленькі радощі життя. Відвідування видовищних та культурно-масових заходів - вірний спосіб подолання комп'ютерної залежності, який дійсно допомагає. Головне - діяти.
3
Дайте зрозуміти, що просиджувати цілодобово перед монітором - нераціонально, тобто існують ще й інші способи приємного проведення часу. Не варто тиснути на почуття чи вказувати на дурість такого виду дозвілля, бо цим ви нічого не доб'єтеся. Ігроман, в черговий раз занурюючись у віртуальну реальність, жадає нових пригод, захоплень і захоплення. Він - герой вигаданого світу, в якому немає місця буденним речам. І якщо налякати його розлученням, то, ймовірно, вдасться замаскувати саму проблему, але не більше. І тільки на короткий час. А чи варто?
4
Боротися з залежність ю від соціальних мереж - набагато складніше. І все тому, що вони охопили більшість інтернет-користувачів. Наявність власної сторінки в такій системі - безумовний плюс, оскільки вона спрощує процес взаємодії між людьми. Але нескінченне просиджування на відповідних сайтах, постійне оновлення даних, буквально похвилинна зміна аватарів і доскональне вивчення стрічки новин - явні ознаки нездорової поведінки. Блокування аккаунта - не вихід, тому що існує безліч способів реєстрації нових профілів, в обхід всіляких фільтрів.
5
Ні в якому разі не забороняйте користуватися комп'ютером в принципі і не обмежуйте доступ до нього! Озлоблений геймер або активний користувач соціальних мереж знайде інший спосіб виходу в інтернет. Через телефон, наприклад, або ж буде допізна засиджуватися в комп'ютерних клубах.
6
Знайдіть компроміс. Не варто ставити необгрунтовані діагнози, вішати ярлики або дорікати - спробуйте домовитися. Але при цьому мають бути враховані інтереси обох сторін. Якщо говорити на прикладі сімейних відносин, де чоловік - геймер, то можливий такий варіант: він обмежує час, проведений в інтернеті, а вона приносить йому сніданок у ліжко. До речі, саме спілкування повинно проходити в спокійній обстановці - тільки в цьому випадку можна розраховувати на успіх.
Зверніть увагу
Комп'ютерна залежність у дітей та підлітків проявляється в більш агресивній формі і для її лікування потрібно допомога фахівця.