Як клонувати жорсткі диски.

Якщо ви використовуєте в своїй операційній системі програми для жорстких дисків, можете приблизно знати, скільки залишилося вашого жорсткого диска жити. Такі програми показують процентне співвідношення життя диска. При досягненні параметра в 30% варто задуматися про передчасну зміні вінчестера і копіюванню даних на новий диск. Але просто купити диск і скопіювати всю інформацію - справа довга. Для швидкого і якісного переносу даних використовуються спеціальні програми.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення DriveImage XML.
Інструкція
1
Для виконання переносу даних необхідно створити образ диска або його розділів. З цим завданням може відмінно впоратися утиліта DriveImage XML. Цю програму можна вільно завантажити - вона створена для некомерційного використання. Встановіть програму на свій комп'ютер.
2
Для створення образу диска необхідно запустити програму, в головному вікні якої необхідно вибрати backup drives to image files (створити резервний образ диска). Виберіть диск або розділ диска, резервну копію якого вам знадобилося створити. Натисніть Next (Далі).
3
У верхній частині програми натисніть на значок жовтої папки, щоб вибрати куди програмі зберегти майбутній образ диска (будь-який пристрій, здатне вмістити образ диска).
4
Поставте галочку напроти пункту Raw mode - програма зробить для вас копію всього диска. Галочка навпроти пункту Split large files змусить утиліту розбити великі файли на частини (це корисно при створенні копії на кількох DVD-дисках). Для настройки стиснення файлів використовуйте меню Compression. Після внесення змін в усі настройки натисніть кнопку Next (Далі). Розпочнеться процедура створення резервної копії вашого жорсткого диска.
5
Після завершення процедури копіювання образу на інший жорсткий диск або DVD- диски , приступайте до розпакуванню образу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=TTMFvE4dpTs
Для створення точної копії операційної системи можна використовувати кілька різних методів. Головне - пам'ятати про те, що не можна використовувати клоновану ОС на іншому комп'ютері.
Вам знадобиться
  • - Partition Manager.
Інструкція
1
Спочатку спробуйте створити клон операційної системи, використовуючи її образ. Цей метод здійснимо при роботі з ОС Windows Seven. Відкрийте панель управління і перейдіть в меню «Система і безпека». Тепер відкрийте пункт «Резервне копіювання та відновлення». Знайдіть на панелі додаткових опцій пункт «Створення образу системи» і перейдіть до нього.
2
У вікні вкажіть місце для зберігання майбутнього системного образу. У даній ситуації краще використовувати розділ того жорсткого диска, на який ви плануєте скопіювати встановлену ОС. Тепер натисніть кнопку «Далі».
3
Переконайтеся, що в наступному вікні буде відображено два розділу жорсткого диска. Натисніть кнопку «Архивировать» і дочекайтеся завершення процесу створення образу.
4
Тепер вставте інсталяційний диск Windows 7 в DVD-привід і вимкніть комп'ютер. Вимкніть фізично старий жорсткий диск. Почніть процес установки ОС на новий вінчестер. В меню додаткових параметрів відновлення виберіть пункт «Відновити систему з образу». Вкажіть місце зберігання архіву системи.
5
Якщо даний метод вам не підходить, то скористайтеся програмою Partition Manager. Скачайте і встановіть цей додаток. Перезавантажте комп'ютер і запустіть Partition Manager.
6
Тепер відкрийте меню «Майстра». Виберіть пункт «Копіювати розділ». У новому вікні просто натисніть кнопку "Далі". В наступному меню вкажіть розділ (системний), копію якого ви хочете створити. Натисніть кнопку «Далі».
7
Тепер вкажіть місце зберігання майбутньої копії. Для цього необхідна наявність неразмеченное галузі іншого жорсткого диска. Натисніть кнопку «Готово».
8
Повторіть процес створення копії розділу з завантажувальним сектором диска. Натисніть кнопку «Застосувати намічені зміни». Зачекайте, поки програма виконає всі необхідні операції.