Як бігати і не втомлюватися.

Пробіжка є оптимальним видом навантаження для тих, хто не хоче піднімати гантелі і займатися видами спорту, що вимагають великих витрат сил. Підтримувати фізичну активність, не втомлюючись і не видихаючи при цьому, цілком можливо навіть для новачків.
Вам знадобиться
  • - кросівки;
  • - спортивний одяг.
Інструкція
1
Збільшуйте навантаження поступово. Головна проблема новачків, що скаржаться на страшну втому після бігу, полягає в неправильному розподілі навантаження. Вони намагаються пробігати якнайбільше, не враховуючи непідготовленість організму. Перші три-п'ять пробіжок не повинні займати більше десяти-п'ятнадцяти хвилин, тримайте низький темп і при втоми сповільнюйтеся до ходьби. Поступово додавайте по п'ять хвилин до часу пробіжки, через кілька тижнів ви збільшите свої результати як у часі, так і в швидкості.
2
Підберіть правильне взуття. Одне з найважливіших умов для бігу - хороші кросівки. Зверніться до консультанта в спортивному магазині і з його допомогою підберіть оптимальний для вас варіант. Відштовхуватися потрібно від поверхні, на якій ви збираєтеся бігати (доріжка в залі, асфальт або грунт).
3
Придбайте спортивний одяг. Вона не повинна утрудняти рухів, перетягувати тіло і створювати будь-який дискомфорт. Спортивні шорти і футболка стануть ідеальним варіантом для літніх місяців. Якщо ви вирішили бігати в холодну пору року, необхідно утеплити грудну клітку, шию і голову.
4
Дихайте на три рахунки. Правильне дихання - запорука гарного самопочуття після бігу. Робіть вдих і видих, дорахував до трьох на кожному з них.
5
Слідкуйте за положенням тіла. Ваша голова повинна бути піднята, спина випрямлена. Руки злегка зігніть в ліктях, кисті зафіксуйте в кулак. Опускайте стопу на землю плавно, не підстрибуйте під час бігу.
Зверніть увагу
Протипоказаннями до бігу є всі види обмеженості серцевої діяльності, варикозне розширення вен, захворювання дихальної системи, травми хребта і деякі інші.
Корисна порада
Якщо ви дотримуєтеся всі правила, але після пробіжки відчуваєте НЕ легкість, а втому, варто задуматися про стан вашого здоров'я. Можливо, біг вам взагалі протипоказаний у зв'язку з яким-небудь захворюванням.