Як пробити чек на повернення. якщо компанія повертає товар чек пробивається на повернення.

Чек на повернення пробивається в разі помилки, вчиненої касиром при оформленні касової операції, або при повернення е товару покупцем. При оформленні повернення ного чека потрібно дотримуватися норми і правила, встановлені законодавством, і оформляти певні документи.
Вам знадобиться
  • - акт за формою №КМ-3;
  • - основний чек;
  • - заява покупця або пояснювальна касира.
Інструкція
1
Існує кілька випадків, в результаті яких оформляється чек на повернення. Касир має право видавати гроші по повернення ному чеку, тільки в день видачі основного чека. Тобто якщо помилка касира помічена тільки на наступний день після її вчинення або покупець повертає товар не в день покупки, то повернення ний чек не оформлюється, гроші не видаються з каси магазину.
2
Якщо покупець повертає товар в день покупки або помилка помічена касиром в день її здійснення, в такому випадку оформляйте чек на повернення суми, акт за формою №КМ-3, затверджений Держкомстатом Росії 25.12. 1998 №132. На акт приклейте основний чек і чек на повернення, документи здаються в бухгалтерію організації. Виручка в касі буде зменшена на повернуту суму, зробіть відповідний запис у журналі касира - операціоніста. Якщо причина оформлення чека на повернення полягає в помилці касира при роботі з ККМ, візьміть з нього пояснювальну.
3
У випадку, якщо помилка касира виявлена на наступний день або після зняття фіскального звіту, покупець повертає товар не в день покупки - дані про повернення е суми не вносяться в журнал касира-операціоніста. Скасування помилкового касового чека проводиться шляхом оформлення РКО на суму чека. Грошові кошти видаються з головної каси організації. Для цього покупець повинен написати заяву на повернення, в РКО вказуються паспортні дані. Даний порядок затверджений листом Центрального банку РФ від 04.10.1993 № 18.
Корисна порада
Оформлення поворотного чека при помилку касира не є обов'язковим. У такому випадку буде достатньо скласти акт про повернення коштів, взяти пояснювальну записку з касира.