Як їсти тільки овочі і фрукти.

Овочі і фрукти містять велику кількість вітамінів і клітковини, які так необхідні організму. Вміст жирів в них мінімально, тому така дієта рекомендується людям, що страждають гіпертонією і ожирінням. Слід пам'ятати, що в овочах і фруктах практично немає білка, тому тільки ними довго харчуватися не можна.
Інструкція
1
Періодично кожній людині корисно якийсь час є тільки фрукти та овочі. Позитивних ефектів у такого харчування багато: підзарядитися вітамінами, скинути зайву вагу, дозволити відпочити печінки від токсинів і таких важких для неї речовин, як жири. Але дотримуватися цього способу харчування непросто, особливо в холодну пору. Якщо хочете пройти курс фруктово-овочевої дієти, то виберіть період, протягом якого ви будете її дотримуватися. Рекомендуються наступні варіанти: один розвантажувальний день в тиждень, один тиждень не частіше ніж раз на 2-3 місяці або один місяць раз на півроку.
2
Один фруктово-овочевий день не зашкодить кожній людині, та й витримати його легко. Правила наступні. В меню нічого, крім фруктів і овочів. Обробляти їх можна по-всякому: запікати, варити, тушкувати, готувати на пару, не можна смажити і використовувати масло, додавати цукор. Сіль і спеції теж дуже небажані. Якщо хочеться солодкого, з'їжте кілька ягід або солодкий фрукт. Не захоплюйтеся картоплею, бананами і сухофруктами, так як вони дуже калорійні. Краще утриматися від вживання кави і чорного чаю, зате можна пити зелений, мінеральну і звичайну очищену воду. Якщо повторювати такий розвантажувальний день раз на тиждень, то за пару місяців можна скинути кілька зайвих кілограмів.
3
Фруктово-овочева тиждень може бути суворою або збалансованою. Строгий варіант полягає в наступному. Перші два дні повністю овочеві, далі фруктові та овочеві дні чергуються. З фруктів заборонені банани, ківі і виноград, а з овочів - картопля. У день можна з'їсти не більше півтора кг їжі. Збалансований варіант простіше. Кожен день можна їсти будь-які овочі і фрукти, до того ж дозволяється вживання 100 г соєвого сиру тофу в день (для поповнення нестачі білків). При будь-якому варіанті потрібно щодня випивати не менше півтора або двох літрів води. Не можна повторювати овочеву дієту частіше, ніж раз на 2 або 3 місяці.
4
чотиритижневий фруктово-овочева дієта допускає включення сторонніх продуктів, так як цілий місяць обходитися без білка шкідливо для здоров'я. В день потрібно з'їдати приблизно 150 г нежирного м'яса, наприклад, вареної курки або індички, риби. Можна їсти варені яйця. Решта меню має складатися з фруктів і овочів. Заборонені жирні і борошняні продукти, цукор. Перша і третя тиждень більш суворі. У другу і четверту дозволяється іноді випити кави з нежирним молоком. Зрідка можна з'їдати трохи сиру. Таку дієту рекомендується повторювати не частіше, ніж раз на півроку. Виходити з неї різко не можна, слід поступово додавати інші продукти.
Зверніть увагу
Обов'язково порадьтеся з лікарем, перш ніж почати тижневу або місячну дієту. Низький вміст білка небезпечно для людей зі зниженим гемоглобіном, а велика кількість клітковини може пошкодити тим, хто має захворювання шлунково-кишкового тракту.
Корисна порада
Основною проблемою багатьох дієт є відсутність вітамінів і мікроелементів в їжі. Фруктово-овочеве харчування цим недоліком не володіє, але зате організм виявляється позбавлений білка, тому не можна в цей час займатися інтенсивними силовими тренуваннями, так як м'язам життєво необхідні амінокислоти.