Як вводити рибу в раціон.

Риба є одним з найкорисніших продуктів. Тому вона обов'язково повинна бути включена в раціон маленької дитини. Головне - знати, в якому віці і в якій кількості.
Інструкція
1
У рибі міститься велика кількість білка, який відповідає за будову клітин дитячого організму. Крім цього, вона є джерелом полінасищенних жирних кислот, фтору, фосфору, заліза, калію і магнію.
2
Починайте вводити рибу в раціон дитини не раніше, ніж через 9-10 місяців життя малюка. Знайомте дитини з новим блюдом дуже обережно і поступово.
3
Спочатку давайте рибу малюкові на кінчику чайної ложечки, щоразу збільшуючи дозу. За 2-3 тижні доведіть обсяг до 100 грамів. Включайте в раціон маленької дитини рибне блюдо не частіше 1-2 разів на тиждень.
4
Лікарі-педіатри радять давати дітям морську рибу (лосось, хек, тріску, камбалу). Вона рідко викликає алергічні реакції і містить велику кількість корисних для розвитку дитини мікроелементів. З річкових видів краще віддайте перевагу форелі, судаку або товстолобика. У них дуже ніжне м'ясо і великі кісточки.
5
Рибні страви краще готувати самостійно. Для цього придбайте тільки свіжу й размороженную рибу в спеціалізованих магазинах. Намагайтеся не купувати готові рибні консерви і пюре, риба в них може бути не достатньо подрібненої і неякісною.
6
На початкових етапах введення риби в раціон малюка давайте йому тільки пюре-образні страви, з 11 місяців вводите крупноподрібнені, а після 1 року - страви, приготовлені шматочками.
7
Риба - дуже корисний продукт, але, незважаючи на велику кількість переваг, вона має ще й істотний недолік. Риба здатна викликати алергію. Тому будьте обережні при введенні її в раціон свого малюка. Уважно стежте за реакцією організму дитини на даний продукт. Якщо ви виявите будь-які алергічні прояви, відразу зверніться до педіатра. Можливо, вам доведеться відкласти введення рибних блюд в раціон малюка до досягнення нею 3-х років.