Як виділити текст за допомогою клавіатури.

При наборі текстів здійснювати операції з фрагментами слів, абзаців і документа в цілому доводиться досить часто. Для цього потрібний фрагмент необхідно виділити, а робити це досить точно с допомогою мишки не завжди зручно. До того ж необхідність кидатися від клавіатури до цього девайсу і назад уповільнює роботу і швидше стомлює. Набагато продуктивніше використовувати для виділення потрібних фрагментів «гарячі клавіші» - комбінації кнопок, одночасне натискання яких приводить до виконання певної команди.
Інструкція
1
Для виділення тексту цілком використовуйте поєднання клавіш Ctrl + A (A - латинська). При цьому курсор може знаходитися в будь-якому місці тексту, це ніяк не позначиться на виділеному діапазоні.
2
Якщо потрібно виділити весь текст, починаючи з певної позиції і до кінця документа, встановіть курсор введення в потрібне місце і натисніть сполучення з трьох клавіш: Ctrl + Shift + End.
3
Виділення тексту в зворотному напрямку - від певної позиції до початку документа - здійснюйте таким же способом, але з заміною однієї з клавіш поєднання. Встановіть курсор в потрібне місце та натисніть Ctrl + Shift + Home.
4
Щоб виділити фрагмент рядка, що починається від позиції курсора і закінчується правим полем, використовуйте поєднання клавіш Ctrl + End. Для виділення тексту в зворотному напрямку - від курсора вводу до початку рядка - призначена комбінація Ctrl + Номі.
5
Виділити довільну кількість рядків можна з використанням клавіш навігації - стрілок вгору та вниз. Натисніть кнопку Shift і не відпускайте її, поки з допомогою цих стрілець не виділіть потрібне число рядків. Зверніть увагу, що виділення почнеться з поточної позиції курсора, тому для включення заданої стрічки повністю його варто перемістити на початок або кінець цього рядка.
6
Стрілками вліво і вправо можна виділяти довільну кількість знаків - використовуйте їх, утримуючи при цьому натиснутою кнопку Shift.
7
Якщо до утримуваної клавіші Shift додати і Ctrl, то з допомогою стрілок вліво і вправо можна виділяти текст не по окремим знакам, а по цілим словам. Якщо ж треба виділити фрагмент від курсора до початку або кінця поточного абзацу, то з тими ж службовими клавішами використовуйте стрілки вгору або вниз.
Корисна порада
Не старайтесь натискати всі клавіші, що входять до поєднання, одночасно. Набагато зручніше першої натиснути і не відпускати службову клавішу (Ctrl, Shift, Alt або Win) - ці кнопки дуже зручно розташовані під мізинцем лівої руки. При цьому нічого не станеться, поки ви не відпустите кнопку або натиснете другу клавішу поєднання.