Як вигідно брати кредити.

Банківський кредит - це зручний спосіб придбати те, на що раніше доводилося дуже довго збирати. Але щоб сума переплат за відсотками не опинилася астрономічної, потрібно вміти вибрати найвигіднішу пропозицію від банку.
Інструкція
1
Вирішіть, для чого вам потрібен кредит. Якщо він необхідний для конкретної покупки, наприклад, придбання автомобіля, побутової техніки, квартири, зупиніть свою увагу на цільових кредитах. Їх можна витратити на строго визначені договором цілі, але при цьому ваша процентна ставка, швидше за все, буде нижчою. Для фінансування декількох покупок або для більшої свободи дій з грошима вибирайте нецільові кредити готівкою.
2
Дізнайтеся, які банки представлені у вашому населеному пункті. Цю інформацію можна отримати за допомогою порталу Банкі.ру. Знайшовши повний список фінансових установ, вивчіть їх пропозиції. Зателефонуйте їм, отримаєте інформацію на їхніх офіційних сайтах або відвідайте їх відділення особисто. При вивченні пропозиції звертайте увагу не тільки на процентну ставку по кредиту, але й на комісії і різні додаткові платежі. Вони можуть серйозно збільшити вартість кредиту. Для порівняння можна використовувати ПСК - показаталь, що відображає ефективну процентну ставку по кредиту. Однак будьте уважні - ПСК не завжди відповідає реальній переплати. Наприклад, цей показник дуже високий у кредитних карт через специфіку формули, розробленої Баком Росії.
3
Зберіть пакет документів для подачі заявки на обраний кредит. Щоб увелечіть свої шанси на отримання фінансування, надайте всі необхідні папери, навіть якщо вони відзначені в списку банку як необов'язкові. Якщо ви отримуєте частину зарплати неофіційно, уточніть в банку, чи приймають вони в розрахунок такі доходи. У ряді випадків вам можуть разрешть надати не довідку 2НДФЛ, а документ у вільній формі, підписаний роботодавцем і відображає ваші реальні доходи. Це увелечіт можливість схвалення вашої заявки банком.
Зверніть увагу
Ряд банків пропонує кредити з плаваючою процентною ставкою. Тобто остаточна вартість пропозиції для вас визначається після вивчення вашої заявки. Майте на увазі, що подача документів на подібний кредит може окончтся для вас пропозицією банку, яке вас не влаштує. При цьому до підписання договору у вас залишається право відмовитись від такого джерела фінансування.