Як повернути гроші за авіаквиток.

Життя досить непередбачувана, і іноді доводиться відмовлятися навіть від того, що ви довго планували. Може трапитися, що ваша поїздка була раптово відкладена, знадобилося здати авіаквиток . Умови повернення в чому залежать від класу обслуговування вашого місця, а також від того, з якої причини здаються квитки: з вашої ініціативи або з вини авіакомпанії.
Вам знадобиться
  • - паспорт,
  • - авіаквиток.
Інструкція
1
З'ясуйте, чи передбачає тариф можливість повернення квитка. У більшості авіакомпаній умови наступні. Гроші за квиток бізнес-класу повертаються повністю в будь-якому випадку, можливі додаткові компенсації. Найдешевший економічний клас, як правило, взагалі не передбачає повернення квитків, яка б не склалася у вас ситуація. Звичайний квиток економ класу повертається на гнучких умовах, в залежності від того, коли ви вирішили від нього відмовитися. Швидше за все, вам доведеться заплатити штраф при поверненні. Якщо рейс скасовано чи сильно затриманий з вини авіакомпанії, то гроші повинні бути повернуті повністю при будь-якому тарифі.
2
Правила повернення квитків у різних перевізників дещо відрізняються. Якщо ви купували квиток безпосередньо, а не через агентство, зателефонуйте в службу підтримки компанії і уточніть, що від вас вимагається. У разі, коли квиток куплений у турагентства, звернутися потрібно до них.
3
Швидше за все, щоб здати квиток, вам буде потрібно прийти в офіс обслуговування авіакомпанії. Це потрібно зробити навіть в тому випадку, якщо квиток електронний. Візьміть з собою паспорт. Підійдіть до оператора і повідомте, що хочете здати квиток. Співробітник компанії швидко все оформить.
4
Може бути так, що квиток електронний, а в населеному пункті, в яких ви перебуваєте, немає офісу продажів авіакомпанії. В цьому випадку зателефонуйте в авіакомпанію і з'ясуйте, чи можна здати квиток по телефону. Більшість авіакомпаній дозволяє це зробити. Оператор з'ясує інформацію про заброньованому місці і анулює його. Кошти повернуться на картку або на електронний рахунок.
5
Коли відбувається вимушений повернення авіаквиток а з вини авіакомпанії (рейс відкладений або сильно затримується), ви маєте право вимагати повернення повної суми при будь-якому тарифі обслуговування. Якщо ви знаходитесь в аеропорту, де і дізналися про обставини справи, то візьміть довідку у представника авіакомпанії (це необхідно не для всіх перевізників, тому найкраще поцікавитися безпосередньо у оператора). Потім можете оформити повернення прямо в представництві компанії в аеропорту або відправитися в офіс продажів, якщо в цьому є необхідність.
Зверніть увагу
Чим раніше ви вирішили здати авіаквиток, тим більша сума, яку вам поверне авіаперевізник. У більшості з них діють правила, згідно з якими, завчасний повернення практично не обкладається штрафними санкціями.
Корисна порада
Якщо ви хочете обміняти квиток, проконсультуйтеся з співробітником авіакомпанії насчет найвигіднішого варіанта. У більшості випадків, міняти дату наявного квитка складніше, ніж здати його і купити новий.